מערכות סולאריות לעסקים: מתי משתלם לעסק להשקיע בייצור חשמל?

מערכות סולאריות לעסקים: מתי משתלם לעסק להשקיע בייצור חשמל?

מערכות סולאריות לעסקים

לנהל עסק בישראל אומר בין השאר לחפש כל הזמן דרכים מקוריות וחדשות להגדלת ההכנסות ולצמצום ההוצאות. למעשה, עסק שלא עושה זאת הוא עסק שנידון מראש לכישלון מפני שאי אפשר לדרוך במקום וחייבים תמיד לחפש דרכים חדשות לגדול ולהתפתח. כשמדברים על חיסכון יש כמובן לא מעט דרכים לעשות, אך נראה כי בשנים האחרונות עסקים רבים החלו לאמץ את האפשרות של הקמת מערכת סולארית בעסק שתאפשר ייצור חשמל עצמי ותחסוך בהוצאות החשמל. בואו ננסה להבין מתי משתלם לעשות את זה כדי שתבינו אם גם לכם כדאי לשקול את האופציה.

עסק עם צריכת חשמל גבוהה

אם יש לכם פיצוציה קטנה נניח וכל החשמל הולך על מזגן אחד קטן, תאורה וקופה רושמת, אולי לא כדאי למהר. מנגד, ככל שהעסק שלכם גדול יותר וצורך יותר חשמל, כך השקעה בלוחות של פאנלים סולריים תתאים לכם. אם יש לכם משתלה גדולה זה יכולה להיות רעיון מצוין, אם אתם מנהלים חנות למוצרי חשמל או ריהוט נניח, אם יש לכם עסק של מחשבים או בניין משרדים גדול – בכל המצבים האלו זה עשויה בהחלט להיות השקעה טובה. חשוב להבין שמרגע שאתם מכסים את עלות ההתקנה ומתחילים לייצר חשמל בעצמכם אתם בעצם חוסכים לגמרי על כל הוצאות החשמל. נסו לחשב כמה כסף בשנה זה שווה לכם ומה תוכלו לעשות איתו.

לקראת הקיץ

לקראת הקיץ זה בהחלט זמן מצוין לעשות את זה בגלל שהשמש הולכת להיות חזקה מאד, אבל ממש לא רק. צריך לזכור שמדינת ישראל היא מדינה חמה ושמשית וגם בימי החורף הכי קרים כביכול אנחנו זוכים ללא מעט קרניים טובות. השקעה בלוחות סולריים היא השקעה לטווח ארוך שתאפשר חיסכון לשנים ארוכות.

הכנסה צדדית

כשאתם מחפשים הכנסה צדדית זה בהחלט יכול להיות זמן טוב להתקנה של מערכת סולרית. הסיבה לכך היא בהרבה מקרים אנחנו נייצר חשמל עודף אותו נמכור לחברת החשמל וככה בעצם נעשה עוד כמה שקלים בכל חודש ללא מאמץ נוסף או כל צעד אקטיבי שהוא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה