הרצון להנציח: מדריך לבחירת מצבות מעוצבות

הרצון להנציח: מדריך לבחירת מצבות מעוצבות

 מצבות מעוצבות

הרצון להנציח ולשמר את הזכר של אדם יקר שהלך לעולמו הוא צורך בסיסי מאד של הרבה אנשים. יש כאלה שבוחרים לתרום תרומה כספית גדולה ולבנות בניין או אנדרטה עבור האדם שהלך לעולמו, אחרים מבטאים את הזיכרון והגעגוע שרך סוגי אומנות שונים ויש מי שבוחר להקים מפעלים חברתיים לזכר המנוח. עם זאת, רובינו פשוט בוחרים בדרכים הקלאסיות ורוצים להעניק ליקרים שלנו מנוחה אחרונה ראויה. אחת הדרכים לעשות את זה היא על ידי הנחת מצבה מעוצבת ומהודרת שתבטא את האהבה שלנו לאדם. מרביתנו לא ממש יודעים איך לבחור מצבות כאלה ולכן הכנו מדריך מקוצר שימושי שיעזור.

מתי לבחור במצבה מעוצבת?

זכרו כי באופן טבעי מצבה כזאת עולה יותר, לכן כדאי ללכת על האופציה הזו אם יש לכם עוד סכום כסף נוסף להשקיע. בנוסף, אנו ממליצים לבחור באפשרות של מצבות מעוצבות כאשר תנאי השטח במקום הקבורה מאפשרים זאת. ישנם בתי עלמין צפופים בהם החלקה להנחת המצבה היא קטנה במיוחד ושם אפשר לבחור בעיצובים סטנדרטיים, אך לא כאלה הכרוכים בהגדלה משמעותית של המצבה. כדאי ללכת על מצבה מעוצבת כאשר אתם מרגישים שזו הדרך הטובה ביותר בעבורכם להנציח את זכר המנוח.

גודל ועיצוב אל מול מחיר

קחו בחשבון שככל שתבחרו במצבות גדולות ומורכבות יותר לעיצוב, כך יעלה מחירן. נסו להבין קודם כל מה המחיר של מצבה סטנדרטית ולאחר מכן בדקו מה ההפרש שיש לשלם בשביל לבחור מצבה מעוצבת על פי הרצונות שלכם. ברוב המקרים מצליחים למצוא אופציית ביניים לא רעה שגם מאפשרת הנחת מצבה מעוצבת ומכובדת וגם תואמת את מגבלות התקציב.

היוועצו באיש דת

לפני שתחליטו איזה מצבה לרכוש כדאי מאד להיוועץ באיש דת בהתאם לדתו ואמונתו של המנוח. הרבה פעמים אנו מכוונים למצבות מסוימות ומגלים בהמשך שהן לא תקינות מבחינה הלכתית. התייעצות עם איש דת בטרם הבחירה תמנע מכן עוגמת נפש מיותרת ואנחנו בהחלט ממליצים על זה.

לסיכום, בחרו את המצבה בסבלנות ותוכלו למצוא בלי שום ספק את המצבה שמתאימה לכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה