מתגייסים לצבא: איך להתכונן לצו הראשון?

מתגייסים לצבא: איך להתכונן לצו הראשון?

להתכונן לצו הראשון

כל מי שעתיד להתגייס לצבא, צריך לעבור תהליך שמתחיל עם קבלת הזימון לצו הראשון. הזימון יגיע אליכם, ובו יופיעו המיקום והשעה של ההתייצבות. כמו כן, תקבלו קוד אישי לאתר, שדרכו תוכלו לשלוח את המסמכים הרפואיים שלכם. אבל כיצד תוכלו להתכונן לצו הראשון? מאמר בנושא.

צו התייצבות לצו הראשון

לפני הצו הראשון תקבלו זימון, ובו כל הפרטים הנחוצים לטובת ההתייצבות. כמו כן, תקבלו את הקוד הסודי לאתר, שם תידרשו למלא את שאלון אימות הנתונים וכאמור, לשלוח מסמכים רפואיים. נוסף לאלה, יצורפו שוברי נסיעה לזימון, ולו כדי שתוכלו להגיע באמצעות תחבורה ציבורית. פה נעצור לציין כי רגע לפני שמתייצבים ופוצחים בתהליך, חשוב שתאספו כמה שיותר טיפים לצו ראשון, על מנת שתוכלו לצלוח את היום על הצד הטוב ביותר.

דברים שחשוב להביא

מלבד צו הזימון שקיבלתם בדואר, עליכם להביא ליום ההתייצבות גם תעודה מזהה ואת פרטיהם האישיים של הוריכם. כמו כן, יש להביא שאלון רפואי שמילאתם מראש, ושנחתם על ידיכם ועל ידי רופא המשפחה שלכם.

במהלך הצו הראשון תידרשו לעבור מספר בדיקות. תרצו לקצר את זמני ההמתנה? תוכלו לערוך את הבדיקות מבעוד מועד (בדיקת שתן ובדיקת עיניים), ולהביא את התוצאות איתכם. אם יש לכם מסמכים רפואיים חיוניים (כמו אבחונים או מסמכים שמעידים על בעיה רפואית) – הביאו גם אותם.

אילו תחנות יש בצו הראשון?

במסגרת הצו הראשון תידרשו לעבור במספר תחנות שונות, ובין היתר תחנות שבהן תעברו בדיקות רפואיות ותחנה למבחנים פסיכוטכניים. כמו כן, תעברו ראיון אישי ואימות נתונים. חשוב לציין שהמבחנים שתעברו הם חלק בלתי נפרד מהעתיד הצבאי שלכם, ועל כן יש להתייחס אליהם בכובד ראש (הם יקבעו את ציון הקב"א, ציון הדפ"ר והפרופיל הרפואי שלכם, מה שישפיע על השיבוץ שלכם בצה"ל).

אפשר להיערך לקראת המבחנים, וכיום יש לא מעט מסגרות שעושות זאת ומסייעות למלש"בים לשפר את סיכוי השיבוץ שלהם בצבא.

שנסכם?

לסיום נציין שחשוב להתייחס לצו הראשון ברצינות, להגיע מרוכזים ולהביא עמכם את כל הציוד והמסמכים הרלוונטיים. יום ההתייצבות ישפיע על השיבוץ הצבאי שלכם ועל השירות העתידי.

בהצלחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה