5 הרגלים שגורמים לנשירת שיער

5 הרגלים שגורמים לנשירת שיער

נשירת שיער

נשירת שיער מאפיינת לא מעט אנשים, כשישנם הרגלים מסוימים שיכולים לגרום לכך. במאמר זה נתייחס לחמישה הרגלים שעלולים להוביל לנשירת שיער. שנתחיל?

חפיפה – יותר מדי או פחות מדי

מומחים בתחום השיער, אנשי מקצוע ומגזינים, לדוגמה מגזין BALDING, נוהגים לציין שחפיפת שיער מוגזמת או להיפך, לעיתים רחוקות מדי, עלולה להוביל לנשירת שיער. מספר הפעמים שצריך לשטוף ולחפוף את השיער, תלוי בסוג השיער. היעדר טיפול נכון, יכול להוביל לפגיעה באיכות השיער ולתהליך נשירה מואץ.

שיער אסוף ומתוח

נשים וגברים בעלי שיער ארוך נוהגים לאסוף את השיער, על מנת שהוא לא יפריע להם בראיה, כשהם נוהגים, קוראים, צופים בטלוויזיה או מדברים עם אנשים. שיער שאסוף באופן מתוח לעיתים קרובות, יוצר לחץ קבוע וכך גורם לנשירה.  הפתרון הוא, להשאיר את השיער פזור או לנסות לא למתוח יותר יתר על המידה.

צריכת תזונה לא נכונה

להבדיל מהעבר, היום יש מודעות גבוהה לתזונה נכונה, אך עדיין, הרבה מאוד אנשים אינם מקפידים על צריכת תזונה שמותאמת להם ומקנה וויטמינים ומינרלים שמשפיעים גם על צמיחת השיער. כדאי לבצע בדיקות דם תקופתיות על מנת לברר אם קיימים חוסרים בגוף, ולהשלים אותם באמצעות נטילת וויטמינים או שינוי תזונתי. כך או כך, כל שינוי בתזונה חייב להיעשות באופן מושכל ובייעוץ מקצועי.

עישון

אחד ההרגלים הפופולאריים בקרב רבים הוא העישון. מלבד הנזקים הבריאותיים שעלולים להתרחש בשל העישון, חשוב לציין כי עישון גורם גם לנזקים לבריאות השיער. עישון פוגע באספקת חמצן וחומרי הזנה אחרים לשיער, מה שיכול להביא לנשירתו. אם לא ניתן להיגמל לחלוטין מעישון, מוטב שתשקלו להפחית את כמות הסיגריות באופן ניכר.

תלישת שיערות

גברים ונשים רבים נוטים לתלוש שיער, בפרט כשמדובר בשערות לבנות ואפורות. כמו כן, דיכאון וחרדה עלולים להוביל לסיטואציות של תלישת שיער (כחלק מהתמודדות עם המצב הנפשי). תלישת שיערות גורמת נזק לזקיקי השיער, מה שמוביל לקרחות ולחשיפת הקרקפת. אם תלישת השיער מתבעת בצל רקע נפשי, מוטב לפנות לפסיכיאטר, פסיכולוג או מטפל נפשי על מנת שיוכל לסייע.

 

לנשירת שיער יש מגוון רחב של סיבות, ובין היתר ישנם הרגלים שעלולים להגביר את הנשירה. בכל מקרה, יש להתייעץ עם רופא לפי תחילת טיפול, גם אם מדובר בטיפול טבעי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה