עבודה לשליחים: חברה גדולה או עסק קטן?

עבודה לשליחים: חברה גדולה או עסק קטן?

עבודה לשליחים

עם התפרצותה של הקורונה בישראל, הצורך בשליחים נוספים הולך וגדל, זאת בשל העובדה שלא ניתן לצאת מן הבתים, ולכן רבים מזמינים מוצרים ומזון באמצעות משלוח עד הבית. בעקבות התפשטות הנגיף, עובדים רבים יצאו לחל"ת ופוטרו, מה שהוביל לעלייה חדה באחוזי האבטלה בישראל. עם כל כך הרבה מובטלים, ועם צורך משמעותי בשליחים, אין זה מפתיע שרבים מבקשים לעבוד בתחום. אבל מה עדיף? לעבוד מול חברה גדולה או מול עסק קטן? מאמר בנושא.

חברת שליחויות VS עסק קטן

בארץ יש לא מעט חברות שליחויות שמספקות משלוחים בעבור חנויות או עסקים קטנים. למשל, my delivery היא חברת שליחויות שעתידה לשנות את תחום השליחויות בארץ, ולו כי היא מציעה מגוון רחב של סוגי משלוחים שעשויים לסייע לרבים בארץ, לרבות משלוחי אקספרס, העברת סחורות לחנויות, משלוחי מזון ועוד.

חברות השליחויות עובדות באופן מסודר מול חברות ועסקים, כך שיש לא מעט עסקים שעובדים עם אותה חברת השליחויות. למעשה, עבודה מול חברת שליחויות תאפשר לכם לעבוד בהיקף המשרה הרצוי לכם, ולו כי העבודה מגיעה מכמה וכמה מוקדים, זה בשונה מעבודה מול עסק קטן, שם כמות המשלוחים היא קטנה יחסית.

גמישות ותהליכי עבודה

העבודה כשליח בחברת שליחויות היא עבודה גמישה, שמאפשרת לעבוד במשמרות שנוחות לכם. לעומת זאת בעסק קטן, סביר להניח שיהיו שעות משלוח קבועות, כשזה כמובן תלוי בכמות המשלוחים היומית/השבועית. כמו כן, קחו בחשבון שתהליך הקבלה לעבודה מול חברה גדולה עלול להיות ארוך יותר מאשר העבודה מול עסק קטן.

יש לא מעט סיבות שבגינן עסקים מעדיפים לעבוד מול חברת שליחויות, כשאחת הסיבות היא שהעסקת שליח אין-האוס, עלולה להיות כרוכה בלא מעט הוצאות, ולו כי יש לשלם שכר בהתאם לחוק, לרבות מלוא ההפרשות הפנסיוניות. ייתכנו מקרים בהם העסק יעדיף להעסיק עובד עצמאי שיוכל לספק להם קבלות, ואגב – יש גם חברות שליחויות שעובדות בשיטה כזו.

היתרון בלעבוד עם עסק קטן, זה שלרוב הלקוחות הם קבועים, וניתן ליצור עמם אינטראקציה חברית – מה שעשוי להגדיל את הסיכוי שעם מסירת המשלוח תקבלו טיפ. לעומת זאת, עבודה עם חברת שליחויות תאפשר לכם להגיע בכל פעם לכתובת אחרת, ולמסור חבילות ללקוחות שפוגשים אתכם בפעם הראשונה – ובמקרה כזה, קחו בחשבון שייתכן ולא תקבלו טיפ כלל.

 

לסיכום, לכל דבר יש יתרונות וחסרונות – החליטו מהי האופציה העדיפה לכם ביותר. בהצלחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה