ייעוץ עסקי לעסקים: איך להתמודד עם משבר הקורונה?

ייעוץ עסקי לעסקים: איך להתמודד עם משבר הקורונה?

ייעוץ עסקי

המשק חווה בימים אלו את אחד המשברים המשמעותיים ביותר, הידוע גם בשם משבר הקורונה. עסקים רבים נאלצים לסגור את העסק, אחרים מאבדים הכנסות באופן ניכר ונדמה שבעלי העסקים הקטנים חווים משבר שעלול לשנות את חייהם מקצה לקצה. כיצד תוכלו להתמודד עם משבר הקורונה? ריכזנו כמה טיפים לבעלי העסקים.

אפשר וכדאי להתייעץ

כל עוד המשבר עדיין בשיאו, לא יהיה פשוט להתמודד עם המצב, אך בהחלט מומלץ לפנות לייעוץ אצל מומחה לייעוץ עסקי, גם אם פגישות הייעוץ יתקיימו רק לאחר המשבר. עם זאת, אם יש ביכולתכם לעשות זאת כיום, זה בהחלט מומלץ, ולו כדי שתוכלו לבנות תכנית עסקית חדשה לרבעון הקרוב ולמצוא דרכים לייצר הכנסות.

חנות אונליין – יש לכם?

אם עד היום מכרתם את המוצרים שלכם בחנות פיזית, זה בהחלט זמן מעולה להקים חנות אונליין ולו כדי להמשיך את רצף העבודה. אם אין באפשרותכם להקים אתר מקצועי, תוכלו להיעזר בפלטפורמות חינמיות ואפילו להעלות קטלוג מוצרים לעמוד הפייסבוק שלכם. במקרה שאין לכם אתר מסודר עם סליקה, מוטב לבצע עסקאות טלפוניות או העברה באמצעות "ביט".

מה שכן, עם תום המשבר, כדאי להשקיע בחנות אונליין מקצועית, בנויה היטב ומקודמת במנוע החיפוש.

הרצאות ופעילויות אונליין בתשלום

לא משנה מהו תחום העיסוק שלכם – אם יש לכם ידע שמעניין אחרים, ידע ששווה כסף, הרי שתוכלו לארגן הרצאות אונליין בתשלום. למשל, ייעוץ בתחום העיסוק שלכם, אימוני אונליין למתאמנים, סדנאות יצירה שמועברות באמצעות הרשת וכו'. עם מעט יצירתיות, תוכלו גם אתם למצוא את פעילות האונליין האידיאלית בעבור העסק והלקוחות שלכם.

רעיון נוסף הוא ליצור מגזין דיגיטלי בתשלום, ובו תוכלו לכתוב כתבות מעשירות, טיפים ורעיונות יצירתיים.

מה לגבי מוצר דיגיטלי?

מוצרים דיגיטליים עשויים אף הם להיות נהדרים, כשהחיסרון הוא שהם אינם מתאימים לכל סוג עסק, אלא רק למעטים. כך או כך, כדאי לחשוב אם מוצר שכזה יכול להועיל לכם להגדיל הכנסות.

 

משבר הקורונה מוביל את בעלי העסקים לתקופה מאתגרת. עם זאת, נסו למצוא רעיונות לשירותי אונליין שתוכלו להעניק ללקוחות, ולו כדי לייצר הכנסות.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה