פתיחת עסק אינטרנטי: טיפים למתחילים

פתיחת עסק אינטרנטי: טיפים למתחילים

פתיחת עסק אינטרנטי

בזמן האחרון עסקים רבים מבקשים לעבור למכירות באונליין, ויש סיכוי לא קטן שגם התפרצותו של נגיף קורונה תרמה לכך. למעשה, זה לא כל כך מורכב לפתוח חנות אינטרנטית, וזו בהחלט אפשרות שכל בעל עסק צריך לאמץ.

מאיפה מתחילים?

ראשית, עליכם להקים אתר אינטרנט, ממנו תוכלו למכור את השירותים והמוצרים שלכם. יש מגוון כלים לבניית אתרים, כך שתוכלו לבחור את האופציה האידיאלית ביותר בעבורכם. חשוב להבין שניהול אתר מכירתי הוא מעט שונה מניהול אתר רגיל, ולו כי אתם עתידים לקבל הזמנות מלקוחות שונים, ויש לדאוג לסליקת אשראי בהתאם.

פה נעצור לציין שיש להתייחס לעניין בכובד ראש, ולתכנן את האתר באופן מושכל, לרבות התאמתו לSEO. נכון, עלויות הקמת החנות האינטרנטית זולות יותר מאשר הקמת חנות פיזית, ועם זאת, דרושה השקעה וזמן כדי שהמיזם יצליח.

תכנים, תכנים, תכנים!

כשאתם מקימים חנות באינטרנט, חשוב לדאוג לתכנים איכותיים, לרבות תמונות וסרטוני וידאו של המוצרים. אל תשכחו שמדובר ברכישה אינטרנטית – הלקוחות לא רואים את מה שהם רוכשים ולכן כל מידע שתוכלו לספק להם יהיה מעולה. כמו כן, כדאי לכתוב תיאור לכל מוצר, ולכלול את כל המידע הנחוץ על אותו המוצר, ולו כי המידע הנ"ל עשוי להיות גורם מכריע בביצוע רכישה באתר.

חשוב להשקיע בעמודי האתר

נציין כי הקמת חנות אינטרנטית היא הרבה יותר מרק חנות. אנשים יבקשו לדעת מידע על החברה, וירצו לדעת אם ישנו שירות לקוחות פעיל. ההמלצה היא לכתוב עמוד אודות המספר על העסק שלכם, עמוד של שאלות נפוצות (עם תשובות כמובן), תקנון ומידע על מדיניות החזרות ומשלוחים.

לצד כל אלה, יש להשקיע גם בעיצוב האתר, ולעצב מבעוד מועד גרפיקה ייעודית עם שפה עיצובית מתאימה. זה חיוני, וזה חלק בלתי נפרד מהטמעת המותג שלכם בתודעה של הצרכנים.

משלוחים, רבותיי, משלוחים

כשאנשים רוכשים באינטרנט, הם מצפים למשלוחים מהירים, ולכן כדאי לאמץ כמה שיטות משלוח שונות, בין אם תיעזרו בדואר ישראל, חברת שילוח או תאפשרו ללקוחות לבצע איסוף עצמי. כדאי לדאוג לאפשרויות משלוח בעלויות שונות, כך שכל אחד יוכל לבחור את האפשרות האידיאלית בעבורו.

 

רצוי להיעזר באנשי מקצוע, ולו כדי שיוכלו לסייע לכם ולבנות בעבורכם את האתר האופטימלי ביותר. בהצלחה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה