ייעוץ מס הכנסה – כיצד לבחור את היועץ הנכון

ייעוץ מס הכנסה – כיצד לבחור את היועץ הנכון

ייעוץ מס הכנסה

אחד הנושאים החשובים ביותר שאנחנו אמורים להתעסק בהם, בפרט אם אנחנו עצמאיים, ומנגד, אחד המסובכים והלא ברורים עבור מרבית האנשים, הוא כל מה שקשור למס הכנסה.

כפי שאנחנו יודעים, כל עצמאי צריך להגיש דוח למס הכנסה, בין אם זה פר חודש או חודשיים, ובין אם זה דוח שנתי שיציג את כל ההכנסות ואת כל ההוצאות שלו. גם שכירים נדרשים להציג נתונים למס הכנסה, למשל, אם הם רוצים לקבל החזרים מסיבות כאלה ואחרות, וכן אם מדובר בעסקאות שונות שהם ביצעו, למשל, מכירת מבנה או עסקאות אחרות.

כאמור, מדובר על תחום מאוד רחב, מאוד לא פשוט, תחום שיש בו הרבה מאוד תקנות וסעיפים, פרטי מידע שרק אנשים שמבינים בתחום של ייעוץ מס הכנסה, יודעים כיצד להתעסק בו. לכן, אם אנחנו נדרשים לעבוד מול מס הכנסה, הדבר הנכון מצידנו לעשות, זה לפנות אל יועץ מומחה שיספק לנו את כל המידע ההכרחי בנושא וידע לעזור לנו מול רשויות המס.

כיצד בוחרים את האיש הנכון

חשוב לומר, אנחנו יכולים ליהנות משתי אפשרויות בולטות בהקשר זה. אפשרות ארת, היא להיעזר ביועץ שיספק לנו מידע כיצד להתנהל אך אנחנו נצטרך לבצע את כל הפעולות בעצמנו. אפשרות אחרת, היא להיעזר באנשי מקצוע שיבצעו עבורנו גם את כל התהליכים השונים, קרי, הם יבצעו את הבדיקות השונות, הם יעבירו את הנתונים למס הכנסה, יפעלו מול רשויות אחרות וכדומה.

אנחנו נבחר בגורם מקצועי שיכול לספק לנו את השירות המקצועי והטוב ביותר, על פי הניסיון שעומד לרשותו, על פי האמינות שאנחנו יכולים לרכוש לו, וכמובן על פי הזמינות שלו לספק לנו שירות כפי שאנחנו רוצים. צריך לזכור, אם אנחנו לא נבצע את הדברים כמה שיותר מהר, הרי שאנחנו עלולים למצוא את עצמנו נאלצים לשלם קנסות שונים.

לפני סיום חשוב לומר, מוטב להיעזר ביועץ גם אם נדמה לנו שאנחנו מבינים את התחום. בצורה כזו, סביר להניח שאנחנו נפיק הרבה יותר תועלת מאשר אם נפעל בעצמנו ללא עזרה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה