מתגייסי נובמבר 2019: נא להתפקד!

מתגייסי נובמבר 2019: נא להתפקד!

גיוס נובמבר 2019

הנה זה מגיע…סיימתם לא מזמן את התיכון וכעת, בין בילוי עם החברים, לשנת לילה של 10 שעות לפחות; עומד להתחולל שינוי גדול בחייכם, זאת בשל הגיוס לצה"ל שקרב בצעדי ענק. אם קיבלתם צו גיוס לחודשים נובמבר ודצמבר 2019  – כדאי שתדעו מהם תאריכי הגיוס ולאיזה יחידות אפשר להצטרף בתאריכים אלה. כמו גם כיצד מתנהל החיול ומה צריך לקחת איתכם בקיטבג. אז קדימה! אנחנו מתחילים!

תאריכי גיוס אל חילות שונים בצה"ל בנובמבר – דצמבר

בחודשי נובמבר דצמבר יחידות רבות יפתחו את שעריהן עבור מתגייסים חדשים, בעוד שבחודש נובמבר החל מה 20 לחודש נובמבר, ניתן יהיה להתגייס לחיל מודיעין, חיל לוגיסטיקה, אל קורסי תצפיתניות או מדריכות איסוף, אל חיל האחזקה והטכנולוגיה, ולוחמי מעברים. מה 25 לנובמבר, ניתן יהיה להתגייס אל חי"ר, אל חיל תותחנים, מערך טכני של חיל האוויר, אגף התקשוב וההגנה בסייבר, אפשר להפוך למדריכי הנדסה קרבית, ללוחמי משמר הגבול, לוחמי חילוץ והצלה ועוד.

החל מ ה1 לדצמבר אפשר להתגייס אל יחידות כמו גבעתי או גולני, אל לוחמי שריון, לוחמי הנדסה קרבית, אל הנח"ל, התותחנים, אפשר להיות לוחם איסוף קרבי, לוחם הגנה אווירית או חילוץ והצלה, להצטרף את חיל תצפיתנים, כמו גם שאפשר להצטרף אל חיל טכנולוגיה, תקשוב ומערך טכני של חיל האוויר. את הרשימה המלאה אפשר לקבל באתר הרשמי של צה"ל.

תהליך הגיוס

חשוב לדעת, כי תהליך הגיוס מתחיל מקבלת צו ראשון שמספק תאריך ושעה בהם יש להתייצב לרישום ובדיקות. בדרך כלל, התהליך מתחיל כבר בכיתה י"א. לאחר מכן יעשו מיונים עבור מי שמיועד לתפקידי לחימה, תוך קביעת מועד הגיוס וקבלת צו גיוס רשמי עם התאריך בו תצטרכו להגיע אל הבקו"ם. קביעת השיבוץ תעשה 45 ימים לפני תאריך ההתייצבות בבקו"ם.

יום הגיוס

יום הגיוס עצמו עלול להיות מאתגר, שכן הכול חדש ומבלבל. עם זאת אפשר להתכונן אל הטירונות והגיוס עם פריטים שונים שמתאימים לעונה הקרה, כמו: מחממי אוזניים, כפפות, גופיות טרמיות ושעון ספורטיבי עמיד למים. חשוב לדעת כי ביום הגיוס עצמו, תקבלו קיטבג (תיק צבאי גדול) שבו כל הדרוש להתגוננות נגד הקור (גרביים, גופיות, מכנסי גטקס ועוד) אך בכול זאת, כמה דברים שתביאו עמכם מהבית יכולים לעזור ובגדול.

אז קדימה, הכינו את עצמכם ליום הגיוס לצה"ל ותוכלו לעבור את הימים הראשונים בשורות הצבא, על הצד הטוב ביותר.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה