שירותי noc למי זה מתאים?

שירותי noc למי זה מתאים?

שירותי noc

NOC או Network Operations Center, הוא מרכז שמנטר ומגיב לתקלות ברשתות. המערכות והצוות במרכז כזה, עוקבים אחר המתרחש ברשתות מסויימות, מזהים חריגות בפעילותן ומגיבים במהירות ובהתאם לנהלים שהוגדרו מראש. noc יוכל לתת אפילו מענה פרואקטיבי, בו תקלה בהתהוות תתוקן, עוד לפני שהיא משפיעה לרעה על המערכת. הפעלת מרכז כזה לבד, לא מתאימה לכל בית עסק ובמקרים כאלה, שירות noc הוא הפתרון. למי שירותים אלה מתאימים?

למי שפעילותו ברשת קריטית

לעתים קרובות, פעילות רשת של עסקים היא חשובה מאוד ואפילו קריטית עבורם מבחינה עסקית. זה יכול להיות בית עסק עם רשת פנימית בין מחשביו השונים, כאשר פגיעה בתפקוד הרשת, תתבטא בפגיעה בשירות הלקוחות. זה יכול להיות עסק עם אתר מסחר פעיל מאוד, שתפקודו השוטף חיוני למכירות. במצבים כאלה, מהירות התגובה לתקלות חשובה מאוד והיא מחייבת ניטור שוטף. כמו כן, שירותי noc עשויים להידרש 24 שעות ביממה, במיוחד אם עובדים מול לקוחות מכל העולם, מאזורי זמן אחרים.

למי שמחפש ייעול כספי וניהולי

ניהול מנגנון בקרה כזה באופן עצמי, איננו דבר פשוט או זול. הוא דורש רכישת ציוד מתאים והעסקת עובדים שמומחים לכך במשרה מלאה ואפילו "מסביב לשעון". לכן, הוצאת פעילות זו לגורם חיצוני שמתמחה בו, עשויה בהחלט להיות צעד ייעול חשוב, שמפשט ומוזיל. בנוסף לכך, noc מתפקד בצורה מסודרת מאוד, כולל רישום יסודי של אירועים, התפתחותם ואופן פתרונם. רישום זה, יכול לסייע לעסק להוסיף ולהתייעל לאורך זמן.

לצרכי הגנה

עוד סיבה טובה להיעזר בשירותי noc, היא כפתרון למצבים שבהם רשתות העסק או אלה שבהן הוא פעיל באופן שוטף, מאויימות מאוד. רוב התקיפות ונסיונות התקיפה בעולם המחשוב הם "בשיטת מצליח" ועסק ממוצע יכול להתגונן מפניהם די טוב, ללא עזרה חיצונית. מצב שונה, הוא כאשר עסקים ספציפיים נמצאים על הכוונת של תוקפים, שאז תהיה נגדם התקפה שיטתית ומסודרת, שבית העסק הממוצע לא יכול להתמודד איתה לבד. עסקים ישראליים, במיוחד כאלה שידועים בעולם, הם מטרה שבמיוחד בולטת בשטח עבור פושעי מחשוב. noc אמנם איננו תחליף למומחי אבטחה, אבל הוא שירות עזר חשוב לכך.

לסיכום

שירותי noc לא מתאימים לכל עסק, אבל עבור אלה שפעילותם ברשתות קריטית מבחינה עסקית, דורשת התייעלות או חשופה לאיומים רבים, זהו פתרון שכדאי מאוד לשקול.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה