חיזוק הצעירים: כך פועל המשרד לפיתוח הפריפריה

חיזוק הצעירים: כך פועל המשרד לפיתוח הפריפריה

עמותת איילים

החזון של בן גוריון הוא להפוך את האזור הזה של הנגב למקום פורה ופורח שבו יהודים יוכלו בצורה נעימה ונוחה לחיות. אומנם יש ערים בולטות כמו באר שבע שרק הולכות ומתחזקות עם הניהול הנכון, אך עדיין יש מרחק מאוד גדול בין מה שקורה בפועל בשטחי דרום הארץ לבין אותו החלום הישן של בן גוריון. כאן המשרד לפיתוח הפריפריה יוצר בתחום הזה לא מעט פעילויות שמנסות למשוך אליהן אנשים מן המרכז ובד בבד להשאיר במקום צעירים שגדלו באזור הדרום. אלו סוגים של פעילויות והטבות? המשיכו לקרוא.

מיישבים את הנגב

הנגב הוא אחד מאותם מקומות שבהם יש הרבה מאוד איפה לגור והרבה פחות דרישה, מסביר מתן דהן. לא הרבה אוהבים את האזור שהוא מבחינה טופוגרפית יותר מדברי, וגם לא ממש נמשכים אל האזור שבו אין חיים עירוניים כפי שקורה בתל אביב שמושכת אליה עוד ועוד צעירים. מה עושה עמותת איילים בעניין? היוזמה של מתן דהן הינה עמותה שממקדת את הכוח של יישוב הנגב על ידי הקמה של כפרי סטודנטים שמחיים את הנגב ויוצרים שם גרעיני התיישבות חשובים שמקבלים רוח גבית מהמדינה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה עם שורה של הטבות שקיימות עבור אנשי חינוך, אנשי צבא ואף לחקלאים בצורה של הטבות מס וסיבסודים שונים. הכוח של הצעירים הללו הופך את האזורים שבהם הם מתיישבים למקום הרבה יותר אטרקטיבי. אם אתם סטודנטים או עתידים להיות, הרי שלפי המלצתו של מתן דהן, טוב תעשו אם תצטרפו לאחד מכפי הסטודנטים של העמותה.

לאן הולכים כל הצעירים

הרבה מאוד מן הצעירים שמסיימים את הצבא, בין אם אלה צעירים שממשיכים אל לימודי השכלה גבוהה או כאלה שמקימים משפחה לאחר החתונה, נוטים להימשך אל האזור של מרכז הארץ. דבר זה מוריד מכוחם של כל יתר אזורי הארץ אשר בהם כוח העבודה והייצור הולך ונעשה הרבה יותר קטן. פחות אנשים מגיעים לשם כדי לעבוד ולחיות, ויש הרבה פחות בכל הנוגע אל היצע של עבודה ושל תשתיות נוחות בהשוואה אל כל אותם יישובים המרכז של הארץ. כאן היוזמה של מתן דהן באה לידי ביטוי תוך הפעילות של עמותת איילים והפעילות של המשרד לפיתוח הפריפריה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה