חושבים על דרכון אירופאי? אל תעשו זאת ללא ליווי עורך דין

חושבים על דרכון אירופאי? אל תעשו זאת ללא ליווי עורך דין

דרכון אירופאי

כאשר נמצאים בביקורת דרכונים רואים כיצד באופן די בולט ישנה חלוקה בין אנשים בעלי דרכון שהם חלק מהאיחוד האירופאי לבין כל היתר, שנמצאים להם בתור אחר והרבה פחות קצר ומהיר. במקום להביט הציגה ולחשוב מה יכול היה להיות אם היה דרכון אירופאי, ניתן לפעול נכון להיום מול כמה וכמה מדינות אירופאיות על מנת להוציא דרכון כזה לצד הדרכון הישראלי. איך בדיוק עושים זאת ומדוע שאזרח ישראלי ירצה לפעול באופן הזה?

כמה עולה דרכון אירופאי

המוח של הישראלי לא בודק אך ורק מה יוצא לו מההשקעה הכספית שאותה הוא עומד לבצע, אלא אף בוחן את העלות הזו ואת התועלת שהוא לבסוף יקבל ממנה. כמה כבר צפוי לשלם יהודי בעל אזרחות ישראלית שמעוניין להוסיף לעצמו זהות פורטוגלית או כזו של כל אחת מיתר מדינות אירופה שתחת האיחוד האירופי? ובכן, תחילה נמליץ להתייעץ עם עו״ד המתעסק בבדיקת היתכנות ובהוצאת אזרחות פורטוגלית.

כמו כן, העלות הממוצעת היא של עשרת אלפים שקלים, כאשר העלות הזו יכולה להיות נמוכה יותר או גבוהה יותר בהתאם יכולת להוכיח קשרים היסטוריים למדינת פורטוגל או ספרד לצד העובדה שפועלים באופן עצמאי או עם עורך דין. אומנם עורכי דין גובים כספים על תפעול התיק, אך היתרון שלהם בכך שהם מקושרים ומכירים היטב את כל הנדרש על מנת לקצר תהליכים.

למה צריכים דרכון אירופאי בכלל

כאן עולה לה השאלה הדי טבעית, למה לשלם עבור דרכון סכום לא מבוטל של עשרת אלפים שקלים, אם בכל זאת במדינה נשארים? קודם כל, ישנו העניין של ביקורת דרכונים, לאחר מכן ניתן להשתמש בדרכון כדי ללמוד לימודי השכלה גבוהה באופן מסובסד מלא או חלקי, ולסיום,  ניתן לרכוש נדלן עם כל ההטבות של אזרח המדינה אם עבור התיישבות ואם בעבור השקעה לא רעה בכלל. פורטוגל היא אחד המקומות שהולכים ונעשים מפותחים ומבוקשים עבור לא מעט מהגרים, בכללם גם ישראלים אשר מצאו את עצמם עושים רילוקיישן אל עבר חיים חדשים שהם הרבה פחות יקרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה