מה אומר החוק לגבי ירושה בישראל

מה אומר החוק לגבי ירושה בישראל

צו ירושה

כל הנושא של ירושה הוא נושא מורכב מאוד וחשוב לדעת כי החוק הישראלי הוא שונה במעט מכל מקום אחר ויש לשים לב לכך.

למעשה חוק הירושה הישראלי מתייחס ומתבסס על קשר דם שבין האב לבנו. על פי זה היורשים של הנפטר יהיו תמיד קרובי המשפחה של האדם שנפטר. בן הזוג, זהו למשעה קרוב המשפחה היחיד אשר הוא לא קרוב של הנפטר בקשר דם. כך יש סדר ירושה שמונה הורים, צאצאים קרובי המשפחה האחרים על פי הסדר.

קרובי משפחה שעדיין לא נולדו נחשבים גם כן כיורשים של אפשריים של הנפטור ובמקרים מסוימים הם אלו ארש ייחשבו היורשים הראשונים של הנפטר. חשוב לציין כי יורשים שעדיין לא נולדו הם יורשים שמנועד לידתם יחול עד 300 ימים מאז פטירתו של המוריש.

כאשר למוריש אין קרובי משפחה בדרגות הקרבה הנזכרות בחוק ולעשה אין יורשים, הרי שהירושה והעיזבון יימסר לידי המדינה אותה מייצג האפוטרופוס הכללי של משרד המשפטים.

עורך דין נכנס לתמונה

חשוב לדעת כי בכל מה שקשור לנושא של ירושה, הרי שהדבר הכי נכון והכי חכם הוא לפנות ולהיעזר בעורך דין יצחק גולדשטיין  אשר בקיא בנושא.

כל הנושא של צוואות וצו ירושה הוא נושא סבוך ומורכב מאוד כאשר לא פעם מתעוררות מחלוקות קשות מאוד בקרב בני משפחה כאשר גם המשפחות הכי טובות שחיו באחווה כל השנים, מוצאות את עצמן כאשר הן מתפלגות, נקרעות, נקלעות למצבים קשים של מריבות ושל סכסוכים.

הורה חכם אשר עיניו בראשו, יתגבר על הרתיעה מפני עיסוק בנושא של צוואות ומה שיקרה לאחר מותו והוא ישקיע בעריכת צוואה מסודרת וחוקית בעזרתו של עורך דין.

פותחים את הצוואה

חשוב לדעת כי גם לאחר שפותחים את הצוואה, עשויות להתעורר מחלוקות לא פשוטות בקרב בני המשפחה. תמיד יהיו אלו שיטענו כי ההורה שכתב את הצוואה לא עשה זאת מתוך צלילות הדעת והוא לא יכול היה לכתוב את הדברים מתוך שיקול דעת. יהיו כאלה אשר יאשימו את אחד האחים בכך כי הוא היטה את לב ההורה לרשום עבור נתח נחשק מתוך הנכסים ועוד.

עו"ד – הוא יהיה הכתובת לעת כזאת.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה