כמה זמן לוקח התהליך של הגשת בקשה להחזרי מס

כמה זמן לוקח התהליך של הגשת בקשה להחזרי מס

חברה להחזרי מס

גורמים מקצועיים המגישים דוחות אישים למשרדי מס הכנסה עובדים בשיטה מהירה ויעילה כדי להגיש את הדוחות האישיים של הלקוחות בהקדם.

שלבי העבודה להכנת דוחות אישיים

לקוח המעוניין לבצע בדיקה ולקבל החזר כספי, אמור להגיש למשרדי החברה להחזר מס את מלוא המסמכים כך שאפשר יהיה לבצע תחשיב באמצעות הסימולטור. ככל שהמסמכים יועברו מהר יותר, כך אפשר יהיה להגיש את הדוח מהר יותר.

לאחר בדיקת הסימולטור, אם התשובה היא שמגיע מס בחזרה, מבצעים את הפעולות הנדרשות אך אם התוצאה היא שאין מס להחזר ומדובר בשכירים, אין צורך להגיש דוח עבור שנה זו.

הגשת הדוח האישי

רוב המשרדים העוסקים בתחום זה מקושרים on line   לתוכנת שע"ם וכך הם כמייצגים משדרים את נתוני הדוח ישירות למס הכנסה. בשלב שני, כל המסמכים מוגשים גם פיזית למשרדי האוצר בתוך תיק נפרד לכל שנת מס. העותק המקורי מועבר לפקידי האוצר וההעתק הכולל חותמת נתקבל מוחזר למשרד, כך שיודעים שמלוא המסמכים הוגשו.

מרגע זה פקידי האוצר אמורים לבדוק בהקדם את נתוני כל דוח שמוגש. זמן ההגעה שלהם לבדיקה זו משתנה על פי העומס שלהם. ברוב המקרים הדוחות המוגשים במחשב נבדקים די מהר אך לעיתים העומס הוא רב ולוקח זמן עד שכל דוח נבדק.

כשהם מגיעים לתיק ספציפי הם בודקים את המידע ומבצעים הצלבת נתונים. אם הכול תקין הם מפיקים שומה הכוללת את התחשיב שלהם. ברוב המקרים התחשיב תואם את הסימולטור אלא אם לא נכללו בו נתונים מסוימים שנראו בהצלבה, כמו הכנסה ממקור עבודה נוסף או נתונים מהותיים אחרים.

עובדי החברה בודקים מדי פעם במערכת שע"ם אם כבר קימת שומה.  אם כן, הם בודקים אותה ואם קיימות השגות הם פונים למס הכנסה עם בקשה לביצוע תיקון. אם עובר פרק זמן של כמה חודשים ועדיין לא הופקה שומה, החברה להחזרי מס פונה למס הכנסה ומבקשת לזרז את ההליכים לאור ההמתנה הארוכה.

אם השומה תקינה, תוך פרק זמן קצר מאד הכספים מועברים לחשבון הבנק.

קראו עוד על: החזרי מס הכנסה משוק ההון

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה