באילו מקרים תצטרכו עורך דין לענייני מיסים

באילו מקרים תצטרכו עורך דין לענייני מיסים

עבירות מע

כיום ניתן לראות עובדים שכירים רבים שמחליטים להתפטר מעבודתם הקבועה, לפתוח עסק קטן או חברה ולעסוק בתחום אותו הם אוהבים באופן עצמאי וללא כפיפות למנהל ישיר או מעסיק. כאשר אנשים מחליטים לצאת לדרך חדשה ולהפוך להיות עובדים עצמאיים, עליהם לדעת כי ישנם מספר דברים שהם מוכרחים לתכנן ולבדוק בטרם הם מתחילים לעסוק בעבודתם החדשה.

בין השאר עליהם לדאוג לפתוח תיק כעובדים עצמאיים מול הרשויות השונות מטעם המדינה כמו ביטוח לאומי ומס הכנסה, לדאוג לכל תפעול העסק באופן עצמאי, לדאוג להנפקת חשבוניות עבור עבודות שהם מבצעים ללקוחות השונים, לנהל את הפן הכלכלי של העסק באופן שוטף ועוד אינספור עניינים שונים בהתאם לסוג וגודל העסק העצמאי שכל עצמאי מחליט לפתוח.

ניהול ותשלום מיסים כעובדים עצמאיים

מכיוון שנושא תשלום המיסים למדינה הינו דבר הטבוע בחוק, על כל עובד עצמאי לדאוג לתשלום מס במועד ועל פי גובה המס שנקבע לו בהתאם לגובה הכנסותיו השנתי. פיגור או אי תשלום במועד של מיסים אלו עלול להוביל את העצמאי לקנסות, עבירות מע"מ ואף להליכים משפטיים במקרים חמורים.

מס הכנסה קובע את גובה תשלום המס החודשי לכל עובד עצמאי על סמך שיעור ההכנסות השנתי שלו, כך שלא משנה כמה העצמאי הרוויח בכל חודש במהלך השנה – עליו לעמוד בגובה ההכנסות השנתי עליו הוא הצהיר בתחילת שנת המס. במקרים בהם שיעור ההכנסות גדל או קטן בשנה כזו או אחרת, תשלום המס משתנה בהתאם.

עורך דין לענייני מיסים

לרוב גובה שיעור המס שנקבע לכל עובד תואם את גובה ההכנסות השוטף, כך שאם העובד הרוויח סכום גבוה יותר – כך גובה שיעור תשלום המס יהיה גבוה יותר. מכיוון שעובד עצמאי מנהל בעצמו את רווחיו הכספיים, עליו לדווח לרשויות המס על כל הכנסה שהוא שלשל לכיסו כתוצאה מהעסק העצמאי שלו. עובד שלא דיווח כנדרש על הכנסה כזו או אחרת עלול למצוא עצמו בתביעות מול מס הכנסה.

כדי למנוע מצב לא נעים שכזה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין לענייני מיסים וכך להמשיך ולנהל את העסק באופן שוטף ורגוע ללא חשש מתביעות.

קראו עו דעל: הצהרה על מקורות הכנסה

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה