חשיבותו של רופא תעסוקתי בתהליך תביעת אובדן כושר עבודה

חשיבותו של רופא תעסוקתי בתהליך תביעת אובדן כושר עבודה

רופא תעסוקתי

תביעת כושר עבודה היא כזאת אותה מגישים עובדים אשר חוו תאונה או הרעה במצב פיזי במקום העבודה. כמו למשל מחלות שנגרמו עקב עבודה לא מוגנת וחשיפה לאלמנטים מסוכנים. תאונת עבודה יכולה להתרחש גם בדרך לעבודה, במקום העבודה עצמו, בשטח בו עובדים, ובעת נסיעה או הליכה למקום העבודה וכדומה.

הגשת תביעה

כאשר מגישים תביעת אובדן כושר עבודה: מעוניינים כי התהליך יקרה על הצד הטוב ביותר, גם כאשר מגישים את התביעה מול המוסד לביטוח הלאומי וגם כאשר מגישים את התביעה מול חברת הביטוח הפרטית.

גודל הפיצוי שיקבל התובע אשר הגיש את כול המסמכים למוסד לביטוח הלאומי ולחברת הביטוח הפרטית יקבע בהתאם לאחוזי הנכות שיקבעו על ידי רופא תעסוקתי. איש מקצוע מסוג זה נחשב מומחה לביטוח סיעודי והוא רופא תעסוקתי אשר יודעת לדווח אודות המצב הפיזי של התובע, ומכאן ישפיע על גובה אחוזי הנכות שיקבעו לו.

אז מה צריך לדעת על חשיבותו של רופא תעסוקתי במהלך הגשת תביעת אבדן כושר עבודה?

כיום, כל מי שיגיש תביעת ביטוח, יצטרך לפנות אל רופא תעסוקתי שיעריך את הכשירות שלו להמשיך לעבוד במקום העבודה. ישנם מקרים בהם הרופא יציין מדוע לא יכול העובד להמשיך לתפקד במקום עבודתו. ובמקרים מסוימים – בשום מקום עבודה אחר.

רופא תעסוקתי מומחה בבדיקות אשר בוחנות את כשירותם של עובדים אשר עברו תאונת עבודה, והוא מאבחן את המצב הרפואי של התובע. הרופא יפרט עבור המוסד לביטוח הלאומי מהו כושר העבודה של התובע, מהו אחוז הנכות שיש לקבוע לו, ובכך יוביל לקבלת פיצוי הולם עבור אבדן כושר עבודה.

התפקידים של רופא תעסוקתי

בין התפקידים של רופא תעסוקתי, ניתן למנות: אבחון של המטופל, כתיבת חוות דעת והמלצה לקביעת אחוזי נכות. לאחר הבדיקה יוכל לגשת התובע אל המוסד לביטוח לאומי על מנת להגיש תביעת אובדן כושר עבודה מול הביטוח הלאומי ולאחר מכן: מול חברות הביטוח הפרטי.

הרופא יאבחן את המטופל על פי תוצאות בדיקות מסוימות, כמו גם על פי דוח הצוות הרפואי שטיפל בעובד בזמן התאונה, או באמצעות ניתוח דוחות המעידים על החמרה המצב רפואי. במהלך האבחון יוכל הרופא לדווח על מחלות או נכויות, כמו גם סיכונים שאליהם חשוף התובע במקום עבודתו.

כיצד פועלים אם לא מקבלים אחוזי נכות ראויים, או שהרופא ביצע אבחון שאינו מוליד פיצוי?

אם חליתם או נפצעתם במהלך העבודה ולאחר קבלת חוות דעת מרופא תעסוקתי לא ניתנו לכם הזכויות שלכם – רצוי לפנות אל עורך דין מומחה לביטוח סיעודי אשר יוכל לעזור לכם להתמודד עם נבכי הבירוקרטיה, ויסייע לכם לקבל אבחון נוסף מרופא תעסוקתי פרטי. בכך תגדילו את הסיכוי לקבל פיצוי וקצבת אבדן כושר עבודה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה