איך בוחרים ביטוח משכנתא – אבנר הייזלר

איך בוחרים ביטוח משכנתא – אבנר הייזלר

ביטוח משכנתא

אחת הרכישות המשמעויות הינו ביטוח דירה, לאחר מאמץ רב מאוד אתם הבעלים של דירה. אמנם אין לכם מספיק כסף כדי לשלם את כל התשלום של הדירה, אך יש לכם מספיק הון עצמי כדי להתחיל לרכוש אותה, וזה עניין בהחלט חשוב במיוחד. לאחר שבחרתם את הבנק המלווה שיוכל לעזור לכם לשלם את תשלומי הדירה. נותר לכם לעבור עוד משוכה אחת בדרך, והוא ביטוח המשכנתא  אבנר הייזלר מציין כי הדירה שלנו היא בדרך כלל הנכס הכי יקר שיש לאדם בבעלותו, וגם יש לאדם היקשרות רגשית לדירה שבבעלותו, לכן הבנק מחייב את האדם לרכוש ביטוח משכנתא את ביטוח המשכנתא רוכשים בהתאם להחזר המשכנתא וזאת במקרה שלא תוכלו לעמוד בתשלומי המשכנתא שהתחייבתם עליהם. ביטוח משכנתא מכיל שני מרכיבים הראשון : ביטוח חיים השני ביטוח דירה.

אבנר הייזלר טוען כי ביטוח באופן כללי משמש כערובה לדאגות שלנו, אנשים מעדיפים לשלם כמות קטנה של כסף בכל חודש, אבל לדעת שהדירה שלהם מוגנת.

אז איך בוחרים ביטוח משכנתא ?

אבנר הייזלר מציין  כי הדבר הראשון שיש לדעת הוא שיש צורך לבחור בסקר שוק בין החברות הקיימות. ניתן להשוות בין ההצעות של חברות הביטוח הקיימות, לבין ההצעה של חברת הביטוח שאתה תה עובד הבנק המלווה שלכם.

אבנר הייזלר מציין כי לאורך השנים תחזירו חלק מסכום המשכנתא וההחזר יקטן , לכן ברכישת ביטוח חיים יש לוודא שהסכום תואם להחזר המשכנתא.

אבנר הייזלר טוען  כי יש לדעת יש פוליסת הביטוח היא תקנית. המשמעות היא שהתנאים לא שונים בכל חברות הביטוח. וכל חברה רשאית להוסיף על התנאים האלו. יש גם מעבר לביטוח המשכנתא גם ביטוח תכולת דירה. בעקבות החוק החדש המגביל את תנאי הפוליסה, חברות הפוליסה רבות ביניהן על השגת מבוטחים ככל המחיר יהיה זול יותר כך דמי הניהול יהיו פחותים יותר וכך תוכלו לבחור את ביטוח הדירה הזול ביותר בשבילכם. והמתאים לכם לשמירת הערך  של תכולת דירה.

מה כולל ביטוח תכולת דירה?

אבנר הייזלר מציין כי הביטוח כולל שני נושאים:

  • ביטוח מבנה– זהו ביטוח שתפקידו לבטח את הדירה ואת המתקנים הצמודים לה
  • ביטוח תכולה– מבטח את הרהיטים שיש בדירה ואת כל הציוד כמו כן הוא גם מבטח דברי ערך.

חברות הביטוח מציעות גם תכולת מבנה וביטוח תכולה משולבות וגם בנפרד.

*יודגש כי אבנר הייזלר אינו עורך דין, אך מומחה בהגשת תביעות גד חברות הביטוח על הצד הפרוצדורלי.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה