איך להשקיע בנדל"ן בצורה שתניב לכם רווח

איך להשקיע בנדל"ן בצורה שתניב לכם רווח

איך להשקיע בנדל

אנשים רבים בוחרים להשקיע בתחום של יזמות נדלן, היות וזוהי ללא ספק ההשקעה המשתלמת ביותר בשוק של היום. כל אחד שיש לו הון עצמי מסוים, עזרה מההורים וכמובן משכנתא קטנה מהבנק, יכול להרשות לעצמו לרכוש נכס להשקעה. רוב האנשים בוחרים להשקיע בנכס למגורים, אך למעשה מתברר כי התשואה הממוצעת מהשקעה מסוג זה, עומדת על 3% – 5% שנתי. מדובר בתשואה לא גבוהה במיוחד, דבר שלא תמיד מצדיק את ההשקעה העצומה. מצד שני, מי שיחליט להשקיע בנדל"ן מסחרי, יגלה שהתשואה הרבה יותר גבוהה – 8% – 10% שנתי. כלומר, במקום להתעסק כל שנה עם דיירים מתחלפים, ניתן להשקיע בנכס עסקי, אשר יבטיח לכם גם תשואה גבוהה יותר וגם דיירים קבועים. רוב החברות למשל, לא נוטות להחליף את המיקום שלהן אחת לשנה, ולכן נהוג לחתום על חוזי שכירות לטווח ארוך של מספר שנים. הדבר חוסך לא מעט כאב ראש מיותר, ומבטיח תשואה קבועה על ההשקעה שלכם.

כל הטיפים להשקיע בנדל"ן בצורה הנבונה ביותר

הטיפ הראשון הוא למצוא כמובן נכס משתלם כמו מבני תעשיה למכירה, אשר יהיה קל להשכרה. אין שום טעם לרכוש נכס זול, אשר נמצא במקום שאף אחד לא ירצה להגיע אליו. לכן כאשר מחפשים נכס עסקי, יש צורך לברור היטב את מיקום הנכס. כדאי לבדוק האם קיימת חניה נוחה באזור, מה מצב התחבורה הציבורית בקרבת הנכס, האם מדובר על מקום שהלקוחות הפוטנציאלים ישמחו להגיע אליו וכדומה.

חשוב גם לבחון את הבניין עצמו, שבו נמצא המשרד או החנות שחשבתם לרכוש. לפעמים עדיף לשלם קצת יותר, כדי לקבל נכס שנמצא בבניין חדש יותר, אשר מושך יותר תשומת לב מבניין מתפרק שנבנה לפני 50 שנים. כמו כן, נכס שממוקם באזור מרכזי יותר בעל תנועה רבה יותר של אנשים, יהיה ככל הנראה יקר יותר, אבל לפעמים הדבר שווה את ההשקעה. חשוב לזכור כי המחיר יכול לנוע בין 40 ₪ למ"ר לבין 140 ₪ למ"ר, לכן יש צורך להבין מהו בכלל התקציב שלכם ועד כמה השקעה תהיה משתלמת. כדאי לבדוק גם מהן ההוצאות הנלוות שקשורות בנכס, כמו למשל דמי תחזוקה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה