הנדל"ן במזרח אירופה בשנים האחרונות

הנדל"ן במזרח אירופה בשנים האחרונות

הנדל

נדל"ן במזרח אירופה כמו השקעות ברומניה קורץ למשקיעים ויזמים רבים מפני תחזיות על כך שהכלכלה עומדת לגבור על חוסר ביציבות פוליטית ב אזור. מחירי הנדל"ן במזרח אירופה כיום נמצאים במגמת עלייה מתמשכת גם על רקע השקעות רבות אשר זורמות באזור בצורה המוגברת ביותר מאז תחילתו למשבר הכלכלי.

אירופה לא גמרה את הסוס

עד לפני כמה שנים, משקיעים רבים חשבו כי אירופה סיימה את המרוץ. נבואות זעם נשמעו והבריחו משקיעים אשר כבר היו חלק מפרויקטים חדשים או שנמנעו מכניסה לשוק במזרח אירופה. בשנים האחרונות לעומת זאת, ראינו כי המצב לא חד צדדי. הכלכלה המקומית במזרח אירופה חוותה שיפור ועקב הריבית הנמוכה שיש ברחבי העולם, משקיעים רבים אשר לא מצאו חלופות השקעה התחילו לחזור אל הנדל"ן במזרח אירופה ובאירופה בפרט. מיזמים חדשים קמו ולמעשה ניתן לראות כי היקף השקעות הנדל"ן באזור חזרו למה שהיה טרם המשבר הגדול.

יש חוסר במגורים לסטודנטים

אז התיאבון להשקעה בנדל"ן באירופה חזר אך כתמיד ישנה השאלה, במה כדאי להשקיע? ישנם מקומות רבים שבהם יש מחסור במעונות לסטודנטים ונראה שעל פי דעת רבים זוהי ההשקעה הכדאית ביותר במקומות מסוימים. ישנן ערים באירופה המכילות כמה אוניברסיטאות שונות. בבוקרשט למשל, עיר הבירה של רומניה המכילה 2 מיליון איש, ישנם כמה מאות אלפי סטודנטים הלומדים באוניברסיטאות בעיר אשר זקוקים לפתרונות דיור. אחרי פתרונות דיור לסטודנטים, על פי דעת הקהל, תחומי ההשקעה בנדל"ן העדיפים הינם מרכזי בריאות ומרכזי מידע. למידע נוסף והתייעצות בנוגע לאפיקי השקעה משתלמים בחו"ל, היכנסו לאתר https://hagag-europe.com/.

הצפי, צמיחה הדרגתית ובטוחה

על פי קרן המטבע הבינלאומית, כלכלת מזרח אירופה צפויה להמשיך לצמוח. הקרן חוזה כי אי ודאות פוליטית אינה צפויה לגרום לירידה בשווקים במדינות רבות באזור מזרח אירופה. אמנם הצמיחה הכלכלית של המדינות נחשבת לבין הטובות באירופה כולה, מבחינת הזירה הפוליטית היא עדיין איננה מספיק יציבה. ראינו את ממשלת רומניה נופלת במהרה, ממשלת צ'כיה הפסידה בהצבעת אמון בפרלמט ואילו בפולין ראינו ממשלה שהחליפה כחצי מצי השרים שבממשלתה. לסיכום, מזרח אירופה הינה אזור רחב, ויש לבחון את השווקים בקפידה.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה