אריה גולדין: פיזור סיכון ומה הקשר שלו לשוק ההון?

אריה גולדין: פיזור סיכון ומה הקשר שלו לשוק ההון?

אריה גולדין

סחר בשוק ההון טומן בחובו סיכונים רבים. אמנם יש סיכויים טובים לרווחים כספיים גבוהים. אבל בסופו של דבר המסחר כרוך בסיכונים לא מעטים, וסוחרים רבים שחלמו להרוויח כסף קל והרבה, מצאו את עמם מלקקים את פצעי הכישלון מבלי יכולת להתאושש מהמכה… ולכן חשוב מאוד לקבל החלטות מתוך ידע והבנה מקצועית בתחום. בצורה כזו ניתן לפעול מתוך שיקול דעת ולהבין כיצד נכון לפעול.

הסיכונים רבים – מה עושים?

שוק ההון טומן בחובו סיכונים מסוגים שונים. למעשה כמעט בכל אפיק מסחר וכל סוג של השקעה יש אי אילו סיכונים. קבלת החלטה נכונה היא כזו שמתבססת על הבנה מעמיקה ובחינת הסיכונים אל מול הסיכויים. חובה לדעת – אין השקעה שלא כרוכה בסיכונים כלשהם. ולמעשה כל השקעה של כסף בתחום מהווה גם סיכון.

הפתרון – פיזור סיכונים

המענה למציאות הזו היא פיזור סיכונים. מה זה אומר? שאם סוחר מעוניין להשקיע סכום כסף גדול בשוק ההון, לא נכון לו לקחת את אותו סיכון על כל הכסף שהוא משקיע. מדוע? מכיוון שכך הוא מסכן את כל הכסף. ובמידה והפעולה לא תהיה מוצלחת, הוא מאבד בהינף יד את כל כספי ההשקעה שלו. ואילו אם הוא מפזר את הסיכונים. דהיינו, מחלק את כספי ההשקעה לאפיקי מסחר שונים אשר לכל אחד מהם סיכון שונה, הוא מקטין את הסיכון שלו להפסיד סכומים גדולים.

דרך הפעולה של המומחים בתחום

היות שיש כל כך הרבה סוגים של סיכונים בתחום שוק ההון, ניתן למצוא דרך לפזר את הסיכונים ולסחור בצורה שנחשבת לבטוחה יותר. זה מה שעושה אריה גולדין וכל הסוחרים המצליחים בתחום שוק ההון. מחלקים את כספי ההשקעה בין מספר סוגים של השקעות ובכך מקטינים את הסיכון להפסד כספי מוחץ.

תוצאות המסחר בזירות השונות

בעזרת אסטרטגיות מקצועיות ניתן לפעול ולקבל החלטות, וכך לחלק את הכסף לאפיקים שונים, בצורה כזו שאמנם ייתכן וחלק מהכסף ירד לטמיון, אבל לא יהיה מדובר בסכום עצום אלא על חלק מהכסף אותו השקעתם. כך ממליץ אריה גולדין להפחית את הסיכון של כספי ההשקעה שלכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה