מי זה אורי לופוליאנסקי

מי זה אורי לופוליאנסקי

אין זה סוד שבישראל של ימינו יש לא מעט אנשים עם חזון ועם יוזמה, אך אין עוד הרבה אנשים כמו אורי לופוליאנסקי. אורי, שנולד בשנת 1951, אייש לאורך השנים תפקידים ציבוריים חשובים ובראשם התפקיד של ראש עיריית ירושלים, מה שמסביר עד כמה עמוק הקשר שלו עם הארץ הנפלאה שלנו. עוד לפני כן היה אורי שותף פעיל ומייסד עמותת ״יד שרה״ אשר מטרתה העיקרית היא לתת עזרה ומענה לאנשים שעברו תאונות שונות. מעמות זו ניתן לקבל ללא תשלום אביזרים שונים, מכשירים וטכנולוגיה מתקדמת אשר יכולה לסייע שתהליך השיקום.

 

הקמת עמותת יד שרה

כפי שהודגש לעיל, יד שרה היא עמותה שמטרה לסייע לנזקקים בעת שיקום אחרי תאונות דרכים ותאונות אחרות. לכן החשיבות שלה בישראל כל כך גדולה ומכאן גם הכבוד הנרכש לאדם שהקים את העמותה הזאת: אורי לופוליאנסקי. אורי החליט להקים את העמותה הזאת אחרי הניסיון האישי שהיה לו עם בנו הקטן כאשר נאלץ לשכור עבורו ציוד רפואי, דבר שהיה מורכב ומסובך באותם הימים. היום ניתן לראות שהעמותה קיימת כבר שנים ויש לה סניפים באזורים רבים בארץ. עובדה זו מסבירה גם מדוע דווקא אורי לופוליאנסקי, מייסד העמותה, קיבל את פרס ישראל בשמה ב1994.

 

תפקידו כראש עיריית ירושלים

כידוע לכולנו, בישראל יש עיר אחת שתמיד מושכת את תשומת הלב לא רק שלנו אלא של העולם כולו וסביבה מחלוקות רבות: ירושלים שלנו. להיות ראש עיריית ירושלים זו משימה שלכל הדעות אינה פשוטה אך אורי לופוליאנסקי עמד בה בכבוד. בשנת 2003, כאשר אהוד אולמרט פרש מתפקיד ראש עיריית ירושלים נבחר אורי לופוליאנסקי למלא את התפקיד הזה והוא ביצע אותו בהצלחה יתרה במשך שנים. אין ספק שלאורך השנים ובשל תפקידו החשוב הוא גם עורר לא מעט מחלוקות בעיר, בין אם זה כאשר ניסה למנוע את מצעד הגאווה בעיר ובין אם זה בסוגיות אחרות. עם זאת, בהחלט ניתן לראות שמילא את תפקידו בצורה מקצועית ביותר, תרם לעיר ואף יזם אינספור פעילויות ופרויקטים שכדי לפתח אותה בצורה נפלאה.

 

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה