מדריך לקניית קרקע

מדריך לקניית קרקע

מדריך לקניית קרקע

מי מאיתנו לא חולם על מצב כלכלי טוב יותר? על סיטואציה שבו הוא יוכל לחיות בשקט מבחינה כלכלית ולדעת שיש לו איך לממן כל דבר בחיים? האמת היא שהשקט הנפשי מבחינה כלכלית זה אחד מאותם הדברים שחשובים לכל אחד מאיתנו ולכן ברור מדוע גם אתם, כמו רבים אחרים, חושבים איך תוכלו להגדיל את ההון הכלכלי שלכם. דרך טובה לעשות זאת היא לקנות קרקע כי בעזרת נדל"ן אפשר הרבה פעמים למנף בצורה נפלאה את הרווחים שלנו. עם זאת, מה אתם באמת יודעים על רכישת קרקע ואיך מתמודדים עם הענף המורכב הזה? לפניכם מדריך קצר שיוכל לסייע לכם בנושא.

  1. זיהוי הקרקעות: כשמדברים על קניית קרקע, ולא משנה לאיזו מטרה, צריך תחילה לברר איפה יש קרקעות למכירה וכיצד מגיעים אליהן. לא כל קרקע יכולה להניב לכם את אותם הרווחים ולכן חשוב לבדוק מה בדיוק אתם קונים.
  2. שכר טרחת עורך הדין: בכל עסקת נדל"ן של מכירה וקנייה של קרקעות תמיד יהיה גם שכר טרחה של עורך דין שיהיה עליכם לשלם ויש לקחת זאת בחשבון.
  3. עמלת משווק: לרוב תהייה חברת שיווק שתדרוש גם היא עמלה על העבודה שלה ועמלה זו יכולה להגיע עד לסכום של 10,000 ₪.
  4. שכר טרחה לאדריכל: יכול גם הוא לעמוד על אלפי שקלים.
  5. תשלומים נוספים כמו: מס הרכישה על הקרקע עצמה, היטל השבחה שצריך לשלם ומיסים שונים.

כל אלה מראים לכם את מה שבוודאי ידעתם גם קודם לכם: קנייה של קרקעות במדינת ישראל זו התחייבות כלכלית לא קטנה ולכן ברור מדוע רבים לא באמת עושים את הצעד החלומי הזה. עם זאת, כדאי לדעת שאתם לא באמת צריכים להתייאש ולוותר על החלום הזה, כי אם תמיד רציתם שתהייה לכם קרקע ואם אתם רוצים להתקדם בצורה כזאת, כדאי שתדעו שאתם יכולים לעשות זאת למרות הקשיים.

זכויות השימוש בקרקע

אם יש דבר שחשוב מאוד לבדוק לפני שאתם מבצעים את הרכישה, זו השאלה מה מותר לכם לבנות על הקרקע ולאיזה צרכים תוכלו להשתמש בה. לכל קרקע במדינת ישראל יש ייעוד אחר וחובה עליכם לשמור על ייעוד הקרקע. יש אומנם מקרים שבהם ניתן לעשות שינוי ייעוד לקרקע אך חשוב להבין שמדובר על תהליך שיש לבצע אותו בדרכים המקובלות ובאמצעות תהליך ברור ומסודר. להיות בעליה של קרקע זה אומנם לא משהו שאפשר לבצע תוך יום וזה דורש הרבה התעסקות אך זו בהחלט דרך שיכולה לסלול לכם עתיד כלכלי טוב יותר ולכן זה כדאי.

אולי יעניין אותך גם:
הגדרת תפקידם של סוכן ביטוח ויועץ פנסיוני
הלוואות דחופות

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה