האם יש חסרונות לביטוח קולקטיבי ומהם?

האם יש חסרונות לביטוח קולקטיבי ומהם?

ביטוח קולקטיבי

הביטוחים הקולקטיביים מוצעים על ידי חברות הביטוח עבור קולקטיב גדול שיש לו כוח קנייה רב.
כוח הקנייה הזה הוא שמאפשר לחברת הביטוח להתגמש במידה רבה בתנאי הפוליסה, גם מבחינת העלויות וגם מההיבט של היקף הכיסוי, ולכן הופכות פוליסות בריאות קולקטיביות לאטרקטיביות מאוד, והפופולאריות שלהן הולכת וגדלה. יחד עם זאת, אליה וקוץ בה. לביטוחים הקולקטיביים יש גם חסרונות, וכדאי להכיר אותם כדי לקבל החלטה מושכלת לגבי הביטוח המתאים ביותר.

כוח עמידה גבוה, תנאי פוליסה טובים ותהליך חיתום פשוט ומהיר

למה להתחיל מהשלילי? לפני שאנחנו עוסקים בחסרונות, נזכיר לרגע מהם היתרונות המרכזיים של הביטוחים הקבוצתיים. אם אתם מתלבטים בין ביטוח בריאות קולקטיבי לבין ביטוח פרטי, תוכלו לעשות שקלול שייקח בחשבון את היתרונות מול החסרונות ולקבל החלטה הגיונית המבוססת על השכל הישר. היתרונות הבולטים של הביטוח הקבוצתי הוא בפרמיות הזולות שמציעות חברות הביטוח לקבוצות ובתנאי הפוליסה שנחשבים טובים יותר בהשוואה לפוליסות הפרטיות, מבחינת היקף הכיסויים, תהליך החיתום שהוא פשוט יותר, הצהרת הבריאות- שלא נדרש למלא אותה כאשר מדובר בביטוח הקבוצתי וכוחה הרב של הקבוצה, שמגדיל את הסיכויים שחברת הביטוח תעניק את הפיצוי הדרוש בכל מקרה ביטוחי. היתרונות האלה בהחלט מפתים, אבל שווה גם להכיר את אבני הנגף של הביטוחים הקולקטיביים, כדי שבסופו של דבר תוכלו לרכוש את הפוליסה הנכונה לכם ביותר.

החיסרון העיקרי של הביטוח הקולקטיבי נוגע להעלאת דמי הפרמיה

החיסרון המרכזי של הביטוח הקבוצתי לעומת הביטוח הפרטי קשור לפרמיה, הלא היא התשלום שעל המבוטח לשלם לחברת הביטוח תמורת הפוליסה. עם סיום הסכם ההיקשרות בין המבוטח לחברה המבטחת, יכולה האחרונה להחליט שהיא מעלה את מחיר הפרמיה. בנקודה הזו נסביר, כי הביטוח הקיבוצי הוא הסכם שתקף לתקופה של עד 5 שנים, ועל כן בסיומו יש צורך לנהל משא ומתן על תנאי ההסכם החדשים.

חוסר הרלוונטיות של החיסרון היחיד המאפיין את הביטוחים הקבוצתיים

יחד עם זאת, חשוב לדעת שמאז יום ה-1 לינואר 2016, גם החיסרון הזה איבד את הרלוונטיות שלו, היות שהאוצר החליט לאפשר לחברות הביטוח להעלות את הפרמיה של הביטוחים הפרטיים האישיים אחת לשנתיים. עוד קבע האוצר, כי אם העלאת הפרמיה תעמוד על 20% או על 10 שקלים- לא יידרש אפילו אישור מצד המבוטח לביצוע ההעלאה. המשמעות היא, בהתבסס על העובדה שכיום גם עלות הפרמיה בביטוחים הפרטיים יכולה לעלות, שלביטוחים הפרטיים בעצם אין כל יתרון על פני הביטוח הקולקטיבי שהוא אטרקטיבי יותר מבחינות רבות.  אז אין סיבה להמשיך להתלבט, לכו על האופציה הקולקטיבית ותוכלו ליהנות מעסקה ביטוחית מושלמת,
שתאפשר לכם לממש את החזון הביטוחי שלכם בדיוק כפי שציירתם אותו במוחכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה