האם כדאי להשתמש בשירותיה של חברה לאחזקת מבנים?

האם כדאי להשתמש בשירותיה של חברה לאחזקת מבנים?

חברה לאחזקת מבנים

כמעט כל אחד מאתנו מכיר את הרגישות והקשיים בניהול יחסי שכנים כאשר מדובר בטיפול ברכוש המשותף. כמספר הדיירים כך גם מספר הדעות וקשה עד בלתי אפשרי לגשר ולפשר בין כולם ולהביא את כולם לעמק השווה בכל התחומים הדורשים טיפול בבניין מגורים משותף. ישנו סעיף הניקיון והטיפוח, סעיף הגינה, שיפוצים שונים, צבע, ועוד – ועוד פרטים הנדרשים בבניין המשותף. מסיבה זו מעדיפים רבים להעביר את המושכות לידי חברה חיצונית שהיא זו שתנהל את הכול תמורת תשלום קבוע אותו תקבל מידי כל הדיירים.

כך נראה ניהול ועד הבית בשיטות של פעם…

בבית המשותף, לא משנה אם הוא גבוה או נמוך, נבחר ועד הבית באופן דמוקרטי באסיפת דיירים משותפת ועל הדייר הנבחר לנהל את כל צרכי הבניין. ניהול בניין משותף אינו דבר קל כלל וכלל. במקרים רבים כל אחד מהדיירים מנסה להתחמק מהתפקיד ומטיל אותו על זולתו. בסופו של דבר נוטל לידיו את התפקיד דייר המתנדב לטפל בכל העניינים אך למשך זמן קצוב אשר בסופו יועבר התפקיד אחר כבוד לדייר אחר בבניין. האתגרים העומדים בפני וועד הבית אינם פשוטים כלל והוא מייחל ומצפה לרגע בו יסתיים תפקידו. הניהול השוטף וגביית הכספים, ההתמודדות עם אלו שאינם מרוצים ואף מתלוננים על הניהול הלקוי מבחינתם, כל אלו לא מוסיפים להרגשה הטובה של מחזיק תיק ועד הבית…

כך נראים הבניינים המנוהלים על ידי חברה חיצונית:

לאור כל הבעיות שהיו נחלתם של בעלי הדירות בבניינים משותפים, בהם בכל תקופה ניהל דייר אחר את ענייני ועד הבית על פי העדפותיו ועל פי טעמו האישי, עברו בניינים רבים לנהל את ענייני ועד הבית אצל חברה חיצונית. הם מפקידים את כל ענייני הניהול הדרושים לידיהם המקצועיות- זאת כמובן לאחר קבלת החלטה משותפת בעניין, הם משלמים סכום קבוע בכל חודש ותמורת זה הם זוכים לניהול שוטף, מקצועי של כל הדרוש בבניין.

חברה לאחזקת מבנים

היתרונות שבחברת אחזקה חיצונית:

שלום ושלווה – כפי שפירטנו לעיל, כל הקונפליקטים נחסכים כאשר חברה חיצונית היא זו שאחראית על כל התחומים בבניין המגורים המשותף.

אין פספוסים – החברה החיצונית עובדת באופן חוקי ועל כן לא תפספס את הביקורות השונות שהבניין חייב לעבור. אם זה הטיפול במאגרי המים, הטיפול במעליות ועוד.

עבודה מקצועית – חברה חיצונית מעסיקה צוות מקצועי לכל תחום הנדרש בבניין המגורים המשותף. הניקיון יהיה ניקיון והגינה תיראה כמו גינה, מטופחת ופורחת…

יותר משתלם – בסופו של דבר, ניהול בניין בעזרת חברה חיצונית, יוצאת יותר זול באופן משמעותי מאשר ניהול עצמאי באמצעות ועד בית מתוך הדיירים שבבניין.

רגע לפני חתימת החוזה…

בקרו בבניין בו אחראית חברה זו על ניהול ועד בית ואף שאלו את הדיירים האם הם מרוצים מהשירות. כתבו חוזה המקיף את כל התחומים עליהם תהיה החברה אחראית.

אתם תקבלו בניין חדש שכיף יהיה להיכנס אליו. מכל הסיבות שבעולם…

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה