טבלאות שכר הייטק – כיצד עלינו לקרוא אותן

טבלאות שכר הייטק – כיצד עלינו לקרוא אותן

כל מי שרוצה ללמוד מקצוע מתחום ההייטק, יודע לצטט את טבלאות השכר בעל פה. השאלה היא, אם הוא יודע כיצד לקרוא אותן ובין השורות, בצורה נכונה. הכנו לכם מאמר בנושא.

טבלאות שכר הייטק

תמונת מצב בעולם ההייטק

טבלאות שכר הייטק כפי שמתפרסמות באתר של דיאלוג (חברת השמה בתחום ההייטק) ובאתרים אחרים בתחום, אמורות לעזור לכל מי שעובד בתחום ולכל מי שרוצה להתקבל אליו, להכריע בשאלה מה ללמוד. הטבלאות נועדו להציג תמונת מצב לגבי עבודות הייטק שונות והשכר המגולם בהן.

העניין הוא, כמו בכל טבלה ובכל נתונים מספריים, זה לא מספיק לקרוא אותה כפי שהיא, צריך לדעת כיצד לקרוא את המספרים בצורה נכונה ולקרוא את המשמעות שבין השורות, להבין את הניואנסים הקטנים אשר יוצרים לפעמים הפרש של אלפי שקלים בשכר, וכמובן – לדעת מהו השכר המקובל בשוק למקצוע בו אתם חושקים.

לפני שנסביר על כך, חשוב להדגיש נקודה מהותית, הטבלאות מבוססות על מחקר אך על ממוצעים שונים. הן נועדו לתת תמונת מצב בשביל שהמועמדים לעבודות שונות ידעו מה לדרוש. זה לא אומר בהכרח שזה גם מה שהם יקבלו.

כיצד יש להסתכל על טבלאות שכר?

כשאנחנו בוחנים טבלאות שכר בהייטק, עלינו לבחון מספר נקודות. דבר ראשון זה כמובן התפקיד, המקצוע. ברור שלא בכל מקצוע מקבלים אותו שכר. זה עוזר לכל מי שמתלבט להחליט מה ללמוד, לקבל החלטה לפחות על בסיס העניין הכספי.

דבר שני, אנחנו צריכים לבחון את הטבלה על פי פרמטר של וותק. כפי שאפשר לראות בכל טבלאות שכר למיניהן, ככל שעולים בוותק מקבלים שכר גבוה יותר. ההנחה במקרים מסוימים היא, שהוותק גם יוצר דירוג אחר בעבודה במסגרת התפקיד, למשל, האם מדובר על תפקיד של מנהל צוות, מנהל פרויקט או כל דבר אחר.

כמו כן, חשוב שנזכור – יש משמעות לשכר שמקבלים, אך אנחנו צריכים גם להתייחס לתנאים. האם מקבלים רכב, אופציות, אוכל וכדומה. כל חברה מספקת תנאים אחרים על פי יכולותיה. יתר מזאת, השכר הוא ברוטו, ולא מגלם בהכרח את מספר שעות העבודה. לכן ייתכן ותקבלו שכר מאוד גבוה, אך גם תצטרכו לעבוד עבורו במשך שעות רבות ביום.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה