נאבד לכם כסף? תבדקו שוב

נאבד לכם כסף? תבדקו שוב

איתור כספים

אתם בטח מכירים את ההרגשה הזו שהייתם בטוחים שיש לכם עוד כסף בארנק ולא זוכרים על מה הוצאתם אותו. אבל אתם בטוחים שהיה שם שטר. במקרה של שטר, עוד אפשר לוותר, עם אנחת אכזבה, על החיפוש אחריו. אך אם נגיד לכם, שלא מדובר בשטר, אלא בכסף רב ומשמעותי שיכול להיות שאיבדתם?

הבאנו לכם מספר דוגמאות שבגינן קל לאבד כסף שאגרתם, רק משום שהוא לא עבר איתכם במקרים הבאים-

החלפתם עבודה?

אם עבדתם בעבודה מסודרת שדואגת לעובדיה לקרנות פנסיה, מן הסתם שגם לכם הייתה קרן כזו במקום העבודה. וכשעזבתם, האם לקחתם את קרן הפנסיה איתכם? האם וידאתם כי הכספים שהופרשו אל הקרן שלכם עברו לחברה הבאה בה אתם עובדים? אם חלקכם תופסים את הראש ואומרים 'לא חשבנו על זה', אל דאגה. אתם עדיין יכולים למצוא את הכסף האבוד שלכם! איתור כספים הפך ליתר קלות בשנים האחרונות בעיקר כאשר משרד האוצר מעודד אנשים לבוא, למצוא ולקחת את הכסף שלהם בדיוק באותה שיטת איתור כספים שאנחנו מדברים עליה.

התחתנתם?

אנחנו מדברים בעיקר למין הנשי בשאלה הזו כיוון שהמסורת היא שינוי שם האישה לשם הגבר. אם הייתה לכן קרן פנסיה, קרן השתלמות או קרן אחרת על שמכן טרם התחתנתן, אם לא שיניתן את שמכן גם בקרנות המדוברים, סביר שהקרן תישכח מאחור, ממש כמו שם המשפחה הראשון שלכן. אם התחתנתן ולא חשבתן כלל על קרן הפנסיה שלכן, לכו תדעו. איתור כספים יכול להביא למאות, אם לא אלפים, של שקלים שחסכתם מבלי לדעת.

סוכן הביטוח שלכם התחלף?

כן, גם אם סוכן הביטוח שלכם התחלף יכול מאוד להיות שהתיק שלכם לא עבר בחפיפה לסוכן שאחריו. אחרי הכל, מתי אתם בכלל מדברים עם סוכן הביטוח שלכם? כשסוכן ביטוח מתחלף, הוא לא תמיד יעביר את לקוחותיו הלאה ולעתים יעדיף לשמור אצלו דברים במגירה לעת הצורך. עבור זה רצוי להיות מעודכנים תמידית דרך אימיילים ולבדוק מדי פעם באתר הביטוח מה קורה עם הקרן שלכם. אתם לא רוצים לגלות ששכחו אתכם. אבל, אם כבר שכחו אתכם, לפחות תצאו מורווחים!

איתור כספים לעתים לא מניב תוצאות להם תצפו, אך נסו לחשוב על זה כך- לא ידעתם על קיומו של הכסף האבוד, אם ידעתם על הכסף האבוד, אין אדם בעולם שלא ישמח לגלות באמצע הדרך עוד כסף. במיוחד אם הוא לא זכה בו, אלא כסף שכבר שייך לו מבחינה חוקית. אנחנו ממליצים לכם המלצה חמה ללכת ולבדוק בתוכנית איתור כספים הקיימת באינטרנט. לכו תדעו, אולי זה ישנה לכם את החיים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה