פרקטיקות ניהול גלובאליות – קצת רקע

פרקטיקות ניהול גלובאליות – קצת רקע

פרקטיקות ניהול גלובאליות

אחד השינויים העיקריים שעבר עולם העסקים במהלך השנים הוא היווצרותן של חברות רב לאומיות, חברות שאומנם נוצרו במדינה מסוימת אך אין להן מחויבות מסוימת כלפיהן, הן פועלות בכל העולם באמצעות מרכזים וסניפים, כאשר החברה מנסה לייצר פרקטיקה של ניהול אחד, גלובאלי (קראו על כך באתר https://www.globaleadpro.com/t-he), כך שעובד בארה"ב יתנהל בדיוק כמו עובד בישראל, בהתאם לאפשרויות, כשהרעיון הוא לייצר אחידות על מנת שכל המערכת תוכל לעבוד באותה צורה.

בשביל לייצר פרקטיקה כזו, אז מן הסתם צריך לייצר מערכת שעובדת בצורה דומה בכל המקומות, החל משלב גיוס האנשים ועד לשלב של תהליכים בפועל, עקרונות ברורים על פיהם מתנהלים בשטח, בזמן אמת. לכן חברות רבות מארגנות סדנאות והדרכות עבור עובדים חדשים ובכלל עבור כל העובדים, מתוך כוונה שכולם ידעו איך בדיוק אמורים להתנהל וכיצד אמורים לעבוד בחברה.

צריך להדגיש, עתם זה שהחברה יוצרת תהליכים דומים, עם הטמעה של מערכת מסוימת וכדומה, לא אומרת בהכרח שאין תהליך של חדשנות בחברה, שאין תהליך בו בכל המקום יעבדו באופן דומה לגמרי. הרי בצורה כזו לא ניתן לנצל את הכישורים והיכולות של הגורמים השונים בצורה דומה. לכן, יוצרים תהליך שהוא אחיד ובתוכו מאפשרים לגורמים השונים להתנהל בהתאם ליכולות שלהם, בהתאם לתנאים שעומדים לרשותם, לידע שעומד לרשותם ועוד.

צריך להדגיש עוד נקודה, פרקטיקות ניהול גלובליות נוצרות בין היתר מתוך כוונה להכשיר אנשים, עובדים ברמות שונות להתקדם הלאה. לא כל אחד נולד עם יכולות של מנהל, לא לכל אחד יש את הכלים לכך. לכן הפתרון הוא ללמד אותו כיצד להגיע לרמה כזו, על ידי סדנאות, על ידי הרצאות, הדרכות ועוד. הכל על פי פרקטיקה ברורה, אשר במקרים רבים קשורה למה שהארגון רוצה וצריך, על פי דרך העבודה שלו.

לפני סיום חשוב לומר, במקרים רבים החברות לא מבצעות את התהליך לבד אלא משתלבות בתוכו גורמים מקצועיים שונים שמתמחים בכך, גורמים שמבינים ומכירים את התחום, ויכולים להעניק להם כלים לימודיים מסוגים שונים, בין אם זה בניהול תהליכים ובין אם זה בכלים אחרים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה