השכרת רכב: יתרונות מול חסרונות

השכרת רכב: יתרונות מול חסרונות

השכרת רכב

משפחות רבות מחזיקות ברכב משלהן, אך אז מגיע היום שבו הרכב שובק חיים, וברור לכל שיש להוציא ממנו את עץ הריח, בקבוק המים שתחוב מתחת לכיסא ואת הבוסטרים של הילדים, ופשוט להיפרד ממנו לצד כמה מילות הוקרה. השאלה היא מה עושים בנקודה זו, כאשר אין הכוונה האם לרכוש רכב משפחתי או רכב שטח, אלא השאלה הרבה יותר בסיסית – האם בכלל לרכוש רכב חדש, וזאת כי גם ישנה חלופה נוספת: השכרת רכב.


הזמן לשנות הרגלים

אנשים הם טיפוסים של הרגלים, גם אם הם אינם בהכרח נכונים. מכאן שתמיד רצוי לעצור ולבחון מחדש את הנתונים – לבחון האם הסיטואציה השתנתה ומכאן שגם ההרגל צריך ליישר קו. אם גם אתם בנקודה זו בחייכם זקוקים למענה של רכב, יש לשקול מה חברה להשכרת רכב יודעת להציע, ורק מנקודה זו לקבל החלטה: לשכור או לא לשכור. שנסייע לכם לקבל החלטה? אין כמו השוואה בין יתרונות לחסרונות!


חסרונות השכרת רכב

כאשר שוכרים רכב קחו בחשבון שלא בכול רגע נתון יהיה לכם רכב בחנייה, רכב שיחכה לקחת אתכם לכל מקום שרק תרצו, אלא צריך להיות יותר מתוכננים. על מנת להצליח לגבור על חיסרון זה, ניתן לשכור רכב מליסינג, או לבחור בהשכרת רכב רק אם מדובר ברכב שני. עוד חיסרון הוא שאם אתם גרים רחוק מנקודת ההשכרה, תאלצו לבזבז זמן יקר בכול פעם שתרצו להחזיר או לקחת את הרכב, ועל כן אם עדיין בוחרים לשכור, ביחרו בחברת השכרה שמציעה מגוון נרחב של סניפים. לבסוף נציין שכאשר שוכרים רכב יש להקפיד להחזיר אותו עם טנק מלא בדלק (על מנת להימנע מקנס) ועל כן חשוב לוודא שקיימת תחנת דלק שנוח להגיע אליה.


יתרונות השכרת רכב

כל עוד לא מדובר על הרכב היחיד בבית, או לחלופין כל עוד לא מדובר במשפחה שצריכה את הרכב באופן תדיר, הרי שהשכרת רכב עשויה להיות אידאלית. מדוע? ובכן כאשר שוכרים רכב אפשר בכול פעם מחדש להתאים את הרכב לאופי הנסיעה. כך למשל אם נוסעים לאילת ניתן לשכור רכב מרווח וגדול, אם מבקשים בשבת לצאת לטיול שטח ניתן לשכור רכב 4X4, אם מבקשים לצאת עם כל המשפחה המורחבת לטיול ניתן לשכור מיניבוס ואם פשוט מבקשים רכב להגיע עמו לעבודה ניתן לשכור את הרכב הזול ביותר. מכאן שניתן לקבל מענה מושלם עבור כל צורך, ועדיין לא לשלם ביטוח על שום רכב – עובדה שמובילה אותנו ליתרון הבא.


ללא הוצאות מפתיעות

כאשר רוכשים רכב ידוע לכל שלא בכך תמו ההוצאות, אלא מעתה יש להתרגל לשלם ביטוחים, טסט, תיקונים וכדומה, כאשר אם בכך לא די, הרי שגם צריך לפנות זמן ולשים לב מתי הביטוח עומד לפוג או מתי הגיע הזמן להעביר את הרכב טסט. לעומת זאת, כאשר שוכרים רכב כל שנשאר לעשות זה לזכור להחזיר אותו עם טנק מלא דלק – זה הכול אין שום הוצאה נוספת! מכאן שגם מתאפשר להיות הרבה יותר רגועים, גם לתכנן את ההוצאות החודשיות ללא הפתעות, גם לדעת שאם המנוע הלך זה לא מעניין אותכם ואף תמיד לדעת שהרכב במצב מעולה – שמור ומטופל כיאות.


בדרך למסקנה

לאור הדברים הרבה יותר קל להבין האם נכון עבורכם לשכור רכב ולהימנע מהוצאה גדולה שמביאה עמה שלל הוצאות קטנות שבסופו של יום תופחות ומצטברות. מה נותר? לבחון מחדש את מהלך היום, לעבור לאט על סך החסרונות והיתרונות, לקבל החלטה מושכלת ולא לשכוח לחגור גם מאחור.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה