מיגון מבנים

מיגון מבנים

מיגון מבנים

ישראל נתונה במצב לחימה תמידי. המצב הנפיץ בעוטף עזה, יהודה ושומרון וצפון הארץ גורם לתושבי המקום לחיות במתח מתמיד. הפחד שצבע אדום והצורך לשהות בממ"ד גורם למתח במיוחד בקרב הילדים. בין אם זה ירי מנשק קל ובין בנשק כבד כדי להבטיח את התושבים שהחיים באזור צריך לעשות מיגון מבנים. מיגון מבנים צריך להיעשות על ידי בעלי מקצוע מיומנים ומקצועיים. החומרים צריכים להיות טובים ואיכותיים ובעלי אישור של מכון התקנים הישראלי.

מיגון מבנים

מיגון מבנים – קווים לדמותו

מי שעוסק במיגון מבנים צריך להתמחות גם במגונים נוספים כמו מיגון דלתות, חלונות, זכוכית. את עבודת המיגון צריך לעשות על פי הנחיות כוחות הביטחון ועל פי תכנית עבודה שאושרה על ידם. מיגון מבנים מגן על יושבי הבית/המבנה. בשנים האחרונות עולה הצורך במיגון מבנים בעיקר באזור גבול ישראל עזה. התקריות הביטחוניות בין אנשי החמאס  לבין כוחות הביטחון הישראליים מסכנים את התושבים ולכן מיגון מבנים הוא הפתרון.

אזור נוסף בו כל נדרשים התושבים לעשות מיגון מבנים הוא אזור יהודה ושומרון. יריות לעבר בתי התושבים מצריך מיגון מבנים. הפלסטינאים שרוצים לפגוע בתושבים יורים אל עבר הבתים ומסכנים את יושביהם. כדי למנוע אבדות בנפש עושים מיגון מבנים. עד לפני כשני עשורים לא נהוג היה לבצע מיגון מבנים באזורי הלחימה. המבנים היו חשופים ובמקרה של ירי היו התושבים נכנסים למקלטים עד עבור הזעם. עם השנים, כשהלחימה התגברה, הפגיעות במבנים ביישובים סובב עזה הצריכו מיגון המבנים. כיום, על פי הוראות כוחות הביטחון, כל מבנה חדש או כזה שעובר שיפוץ, חייב במיגון כללי. לא יינתן אישור בנייה ללא הצגת מפרט בו נכלל מיגון מבנים. גם מבנים שעוברים שיפוץ נדרשים במיגון כללי.

בתקופה האחרונה בה מתקיימים עימותים בגבול עזה נורו פגזים וסקאדים לעבר גני ילדים ובתי ספר שאילולי היה להם מיגון מבנים כללי אפשר רק לנחש איזה אסון היה נגרם. אף כי המבנים נפגעו אף אחד לא נפגע פיזית. עלות מיגון מבנים היא גבוהה ולכן לא אחת המדינה עוזרת לתושבים, על ידי הלוואות לתווך ארוך בלי חיוב ריבית.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה