טסים לחו"ל? קבלו רשימת To Do List לפני הטיול

טסים לחו"ל? קבלו רשימת To Do List לפני הטיול

טיסה לחול

טיסה לחו"ל היא חוויה נהדרת. אנו מכירים מקומות ואנשים חדשים, רואים נופים מיוחדים ומכירים תרבויות מעניינות. על מנת לוודא שהטיול שתכננתם יישאר נפלא מתחילתו ועד סופו כמו שאתם רוצים, חשוב להיערך מראש במספר דברים שהם בגדר חובה לפני הטיסה. אספנו עבורכם מספר המלצות מועילות לשהות מוצלחת ומהנה בחו"ל.

טיסה לחול


ביטוח נסיעות

כולנו אוהבים לנפוש בחו"ל והאמת שבכל הכיף הזה אף אחד לא רוצה לחשוב על אסונות, תאונות ונזקים שונים, אך לצערנו דברים אלו עלולים לקרות לנו גם בחו"ל. לכן ביטוח נסיעות זהו ללא ספק הדבר החשוב ביותר שעליכם לעשות לפני הטיסה לחו"ל.

. ביטוח נסיעות נחלק לשניים:

 1.ביטוח בסיסי – הכולל אשפוז וקבלת טיפול נמרץ, תרופות, הטסת מלווה אל המטייל המאושפז, איתור וחילוץ, וכדומה.

2. הרחבות – הכוללות ביטוח כבודה חלקי או מלא בהתאם לביטוח הנרכש, ביטוח מכשירים חשמליים, ביטוח  להוצאות רפואיות הנוגעות למצב בריאותי קיים, כיסוי במקרה של סיבוכי הריון, ביטוח פעילויות ספורט לסוגיו השונים (אקסטרים) והרחבות נוספות.

ההרחבות משתנות בין החברות השונות ומומלץ לברר מה הן כוללות בשלב השוואת המחירים. על מנת להפעיל את הביטוח יש השתתפות עצמית ולכל סוג פגיעה כיסוי המותאם לה. כדאי להתאים את ביטוח הנסיעות לאופי הטיול המתוכנן על מנת להבטיח כי הביטוח יכסה את המטייל בכל פעילות ומצב.


חיסונים

טיול אל מדינות רבות ובעיקר מדינות העולם השלישי מחייב קבלת חיסונים מקדימים למניעת מחלות. הגורמים המשפיעים על כמות וסוג החיסונים הם המדינה אליה אתם טסים ומשך הזמן אשר תשהו בה. טרם אתם מתחסנים התייעצו עם רופא טיולים מהם החיסונים הנדרשים במדינה אליה אתם טסים. ישנם חיסונים המתפרשים לאורך תקופה ולכן כדאי לערוך את הבירור מוקדם ככל האפשר.


השכרת הדירה שלכם

אם הנכם משכירים דירה ומתכננים נסיעה ממושכת, תוכלו להשכיר את דירתכם לתקופת הזמן בה תעדרו. כיום ישנם אנשים רבים המעוניינים לשכור דירות לפרקי זמן קצרים, כל שעליכם לעשות בכדי להשכיר את דירתכם הוא לפרסם מודעה קצרה ברשתות החברתיות, כמו כן, תוכלו לפרסם גם ב- Airbnb, כך תוכלו להחזיר לעצמכם את כספי השכירות של אותו החודש במקום לשלם על הדירה בזמן שאתם בחו"ל


תרופות

אם היעד שלכם הינו למדינות עולם שלישי מומלץ בהחלט כי תצטיידו בתרופות מהארץ,  אשר יסייעו לכם במקרה של מחלה. לא תמיד תהיו בקרבת בית מרקחת ואינכם מכירים את התרופות המקומיות. כמובן שלא כדאי ליטול שום סוג של תרופה ללא הוראות רופא. על אחת כמה וכמה חשוב לזכור לארוז תרופות לחולים כרוניים הנוטלים תרופות דרך קבע.  ולהתאים את כמות התרופות למשך הזמן בו תשהו בחו"ל.


המרת  כסף

אם ברצונכם לחסוך את הריביות הגבוהות במדינה המארחת אליה אתם נוסעים, כדאי להמיר את הכסף הישראלי למטבע הזר עוד בארץ. מעבר לכך, לא כל מדינה מוכנה להמיר שקלים למטבע המקומי ולא תרצו לקחת סיכון ולהישאר ללא כסף מזומן. בכל מקרה מומלץ להצטייד גם בכרטיס אשראי בין לאומי שישמש כגיבוי.


קניית מזוודה ואריזתה

אם טרם רכשתם מזוודה עד עתה, הטיול הקרוב שלכם לחו"ל הוא סיבה מצוינת. מזוודות מורכבות משלל חומרים, נפחים ותוספות ומומלץ להתאים אותן לצרכי הטיול. אירזו רק את הציוד הבסיסי שתזדקקו לו, בכדי להשאיר מספיק מקום ומשקל לכל הקניות שתרכשו בחו"ל, שימו לב לא להכביד על המזוודה יותר ממה שמותר, בכדי שחברות התעופה לא ידרשו מכם תוספת כסף עבור משקל יתר. ככל שהטיול מתקרב יותר ויותר כך גם ההתרגשות והציפייה, כדאי לא להשאיר את מלאכת האריזה לרגע האחרון ובלחץ. אירזו בנחת ובצורה מסודרת, השאירו זמן להיזכר בדברים שלא ארזתם ולרכוש דברים שחסרים לכם בבית, כך תגיעו לשדה התעופה נינוחים ורגועים בידיעה שאתם ארוזים למופת.


מסלול טיול

מטיילים רבים אוהבים להגיע למדינה המארחת ולטייל באופן חופשי תוך כדי שהם מחליטים מה יעשו מדי יום ללא תכנון מוקדם מראש לגבי יעד הטיול וסדר היום. אם אינכם מסוגלים להחליט בו ברגע וזקוקים לדעת מה תעשו והיכן תהיו בכל יום כדאי שתבנו לכם מסלול טיול הכולל את בתי המלון בהם תלונו, מוקדי משיכה תיירותיים בהן תבקרו (עדיף לרכוש כרטיסים מראש), דרכי הגעה ומחירים.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה