איך להתנהל במקרי רשלנות רפואית?

איך להתנהל במקרי רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכל תחומי הרפואה, בין אם מדובר בהריון ולידה ובין אם מדובר בניתוחים פלסטיים. במקרים רבים, עלול להיגרם למטופל נזק בלתי הפיך זאת עקב טיפול רפואי לקוי. דבר זה עשוי לשנות את איכות חייו באופן משמעותי, עד לכדי אבדן כושר עבודה. כיצד להתנהל במקרי רשלנות רפואית? ריכזנו בעבורכם את כל הפרטים הנחוצים.

רשלנות רפואית

היו בטוחים שמדובר ברשלנות

הליכים רפואיים שנעשו באופן רשלני עלולים להותיר את המטופלים עם נזקים שילוו אותם לכל אורך חייהם, כשהנזק שיכול להיגרם למטופל לא חייב להיות רק נזק פיזי אלא גם נזק נפשי ומנטלי – שכן, הנזקים הללו עשויים לגרור השלכות רבות כמו הוצאות כלכליות, השלכות נפשיות כמו גם פגיעה באורח החיים השגרתי. אם אתם חושבים שנגרם לכם עוול וחוויתם רשלנות רפואית, כדאי לדעת שיש מה לעשות וכי ניתן להגיש תביעה כנגד הגורמים הרלוונטיים. לפני שתתחילו בתהליך הגשת התביעה, חשוב לפנות לעורך דין מומחה בתחום, ולוודא אם אכן מדובר ברשלנות רפואית, מאחר ולא כל מקרה או כל נזק שנגרם למטופל הוא בהכרח כתוצאה מרשלנות.

רשלנות רפואית יכולה להתרחש בכמה וכמה דרכים, למשל אם רופא אינו הפנה את המטופל לבדיקות הרלוונטיות, לא פענח את תוצאות הבדיקה באופן מדויק, או שגה באבחנה מסוימת, ופעולה זו הובילה להתדרדרות במצבו הפיזי והנפשי של החולה, ייתכן מאוד ומדובר במקרה רשלני (לדוגמא: רופא שלא הפנה אישה הרה לבדיקות משמעותיות, וכתוצאה מכך התינוק נולד עם תסמונת דאון או עם מחלה שתלווה אותו לכל חייו).

הגשת תביעה

לאחר שהתייעצתם עם עורך דין מומחה לרשלנות רפואית, ווידאתם שהמקרה המדובר הוא אכן רשלני, תוכלו להתחיל בתהליך הגשת התביעה, כשחשוב להבין שמדובר בתהליך בו תצטרכו להגיש לא מעט מסמכים רפואיים על מנת להוכיח שנגרם לכם נזק כתוצאה מההליך הרפואי. עורך הדין שלצדכם יסייע לכם בכל התהליך כמו גם בבקשת המסמכים הרפואיים מבתי החולים, והוא למעשה יילחם בעבורכם על מנת שתקבלו פיצויים מהמוסד הרפואי ומחברת הביטוח.

מלבד עורך הדין, עליכם להגיש יחד עם התביעה חוות דעת רפואית של רופא מומחה בתחום. באמצעות חוות הדעת הרפואית, תוכלו לטעון שהנזק שנגרם לכם הוא כתוצאה ישירה מהטיפול הרפואי, וטענתכם תהיה מעוגנת בחוות הדעת של הרופא שבחרתם. נוסף לכך, עליכם לאסוף את כל המסמכים הרפואיים שברשותכם (ולדאוג לקבל את כל המסמכים הנחוצים מהמוסדות הרפואיים), כמו גם לתעד בכתב את ההליך הרפואי שעברתם, תוך פירוט יסודי של כל התהליך עצמו.

בשנים האחרונות נרשמו מעל ל- 1,000 תביעות רשלנות רפואית בישראל בכל שנה, כשרוב התביעות מוגשות כנגד בתי החולים הממשלתיים או קופות החולים המפוזרות ברחבי הארץ. סביר להניח כי בשל ריבוי התביעות בנושא, חלה עלייה ניכרת במודעות כלפי רשלנות רפואית בקרב מטופלים רבים, כך שלא מעט אזרחים משתדלים לברר במהלך ההליך הרפואי כמה שיותר פרטים ולעיתים גם מבקשים חוות דעת נוספת של רופאים ממוסדות רפואיים אחרים. כך למעשה, הם מנסים להימנע ממקרי רשלנות רפואית.

אם נגרם לכם נזק במהלך הליך רפואי מסוים, ואתם חוששים שמדובר ברשלנות – פנו לעורך דין מומחה ובררו את זכויותיכם.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה