מערכת erp יתרונות וחסרונות

מערכת erp יתרונות וחסרונות

מערכת erp

מהי מערכת erp ומהן היתרונות והחסרונות של מערכת זאת. מערכת erp היא כזאת שמשמשת ארגונים ועסקים רבים. אך על מנת שתדעו האם המערכת מתאימה לכם הכנו לכם רשימת יתרונות וחסרונות של המערכת ואת המידע אודותיה.

מערכת erp

אז מהי מערכת ERP

מערכת זאת היא מערכת שמכילה את תוכנת פריורטי שהפכה עם השנים לאחת התוכנות המבוקשות והפופולאריות בישראל ובעולם. המערכת כוללת תוכנה ממוחשבת שבתוכה: תוכנה להנהלת חשבונות, תוכנה לניהול מלאי רכב ולוגיסטיקה, מערכת לשירות לקוחות, מערכת לניהול משאבי אנוש ועוד.

מערכת ERP עליה לכלול את כל מה שהארגון או העסק זקוק לו, כאשר כל המידע והפעולות מרוכזות בתוכנה אחת שגם מעבירה את המידע בכלל האגפים בארגון. המערכת ידועה ככזאת שטובה לניהול מלאי וניהול חשבונות.

מי המשתמשים העיקריים במערכת erp  ?

מערכת erp  משמשת בעיקר חברות ועסקים גדולים ובינוניים, כאשר היא עוזרת לנהל את הארגון גם מרחוק וגם מקרוב. במערכת משתמשים במחלקת שירות לקוחות, בהנהלת, המזכירות, המחסנאים, סוכני שטח, מנהלי סניפים ועוד.

אז מה היתרונות של המערכת?

למערכת ERP ישנן יתרונות רבים ביניהם:

חסכון במשאבים – שימוש במערכת מסייע לחסוך במשאבים, כוח אדם, להפיק דוחות נכונים, באמצעות המערכת ניתן להבין את צרכי הארגון, לנהל נכון יותר את המלאי את המלאי ולהבין את המצב של הארגון באמצעות תמונה ברורה יותר.

חסכון בכוח אדם – בשל היעילות של המערכת ניתן לחסוך בכוח אדם בזמן שהמערכת עוזרת לנהל מלאי בצורה טובה יותר.

יצירת סדר בארגון – המערכת יוצרת סדר בארגון ועוזרת לנהל אותו עם מינימום טעויות.

מערכת אינטראקטיבית  – המערכת מקשרת בין כל העובדים והאגפים בארגון, היא מייעלת את ההתנהלות של הארגון, מסנכרנת נתונים, והכל ללא כפילות נתונים או טעויות.

ומה החסרונות?

לצד היתרונות קיימים מספר חסרונות ביניהם:

מערכת שיש להטמיע וללמוד – אי אפשר לעבוד עם המערכת ללא הטמעה והדרכה.

המערכת מעט יקרה – בשל היוקרה שלה היא מתאימה לארגונים עם תקציב גדול.

עדכונים – ישנם שמנים בהם המערכת דורשת עדכוני גרסה.

מורכבות – המערכת נחשבת למורכבת יותר ממערכות אחרות.

אז כעת שאתם יודעים מהי מערכת ERP, תוכלו להחליט האם אתם רוצים מערכת מסוג זה בארגון שלכם או לא.

Facebook
Google+
Twitter
LinkedIn
Pinterest
מאיר הרוש

מאיר הרוש

מאיר הרוש הוא כלכלן ואיש עסקים בוגר תואר שני באוניברסיטת בר אילן. מאיר בעל חברת השקעות גדולה המונה סניפים בארץ ובעולם. בזמנו הפנוי מאיר מעביר הרצאות וסדנאות בנושאי השקעות לחברות ופרטיים, וגם כותב מאמרים מקצועיים בתחום בבלוג זה.

השארת תגובה